Jak zainstalować Jave na systemie Linux

Witam z pewnych przyczyn musze używać LInuxa

I oto poje pytanie jak zainstalować Jave, ściągnąłem ale moge to tylko otworzyć, wypakować a jak zainstalować? Jave ściągam dlatego że nie moge wejść na strony typu youtube twitch, po prawej są tylko napisy typu moje konto, moje suby, i tylko to.

Podaj jaki masz system - wszystko masz w repozytoriach - nie trzeba nic ściągać z internetu.

Xp, Linuxa używam z płyty awaryjnej.

To jak niby zamierzasz zainstalować Javę na systemie uruchamianym z płyty? :expressionless: To już lepiej zrób bootowalnego pendrive z wolną przestrzenią do zapisywania plików, ewentualnie postaw linuksa obok xp na dysku. I nie ma takiego słowa jak “ściągłem” :wink:

no to jak naprawić tak żeby strony były normalnie?

Nie javę, tylko flasha potrzebujesz.

Niestety nie odebrałem telepatycznego przekazu o tym, której dystrybucji używasz.

Dokładnie potrzebujesz flasha nie jave, a z racji że linux już flasha nie obsługuje proponuję pobrać google chrome jedyna przeglądarka, która ma wbudowanego flasha, a wszystko, powinno być dobrze.

@ squzeezebox

Obsługuje, ale nie nowe wersje (tzn. nowe wersje nie wychodzą [tylko łatki wychodzą])

Fervi

Witam.

Zainstalowanie chrome i włączenie flasha pomogło jedynie z twitchem, choć pojawiła się reklama na yt.