Jak zainstalować Joystick?

Witam. znalazłem moje Joysticki w szafie bo gram teraz w Microsoft flight simulator , ale gdy je podłączam nic się nie dzieje działaja na 100% a gdy wchodze do kontrolery gier klikam dodaj i 2-osiowy joysitck w dwoma przyciskami wyskakuje bład : port gier lub sternownik portu gier nie sa poprawnie skonfigurowane. Sprawdź w menadżerze urządzen.

I nie wiem co robić, mam joysitcki 1.STC-959-turbo a 2.Quick shot 2 turbo.

Hej,

Google mi powiedziało, że to joystick’i rodem z Amigi - mam rację?? Jeśli tak, to niestety bezpośrednio nie podłączysz joystick’a do PC - port COM (po rozumiem, że takowym go podłączasz) w PC to nie ten sam port co w Amidze - mimo że wygląda tak samo. :confused: By było możliwe podłączenie trzeba dokupić odpowiednią przejściówkę - nie wiem tylko, czy takowe nadal można gdzieś w sprzedaży spotkać…

Pozdrawiam,

Dimatheus

sterowniki wgrać…

mógłbyś dokładnie napisać, jakie to mają być sterowniki? Ja też byłbym zainteresowany podłączeniem starych dżojstików do kompa, tylko proszę o wyjaśnienie, jakie sterowniki mam pobrać.

wpisujesz nazwe “dżoja” w google i pobierasz stery…

i myślisz, że znajdę stery do dżojstika przeznaczonego dla Amigi?

xD nie wiem… kup nowego :lol:

Tanie są 30 - 60 zł

Hej,

Oryginalny pomysł… :slight_smile: I szybka zmiana strategii… :stuck_out_tongue:

Tak jak pisałem - działanie takiego joystick’a to nie jest kwestia tylko i wyłącznie sterowniku, a przede wszystkim kompatybilności portów. Schemat Połączenia Joystick’ów Do Portu DB-9 - joystick’i z Amigi działały na takim samym podłączeniu jak te z Commodore C-64.

Na necie można znaleźć bardzo wiele informacji na temat fizycznego przerobienia joystick’a w komputerów Amiga na PC - konieczna jest jednak ingerencja w elektronikę… :slight_smile:

:arrow: Zmiana Interfejsu z DB-9 na DB-25,

:arrow: Jak przerobić joystick od Amigi na PC,

:arrow: Jak przerobić joystick od Commodore na joya od PC?.

Pozdrawiam,

Dimatheus

zamiast tak się bawić w przerabianie starych joysticków, lepiej kupić nowy za ok. 30-40 zł. Bardziej się opłaci i sam joy będzie lepszy.

Właśnie =P

wydatek 50 zł i masz działający :wink: