Jak zainstalować karte graficzną GeForce 9600 GT w Ubuntu?

Witam, mam nVidia geforce 9600 GT i nie mam pojęcia jak ją zainstalować, zauważam tylko przy odtwarzaniu filmów jej brak ponieważ obraz nie przechodzi płynnie. Proszę o pomoc (mam wersje ubuntu polską)

a konkretniej, jaka wersja?

Sterowniki zainstaluj przez: System :arrow: Administracja :arrow: Sterowniki

Zainstaluj sobie Envy http://www.albertomilone.com/nvidia_scripts1.html, a on zainstaluje potrzebne stery za Ciebie.

I usuń compiz, potrafi nieźle namieszać w renderowanym obrazie i sprawiać też problemy przy odtwarzaniu dowolnego rodzaju filmów, a nawet wizualizacji w odtwarzaczach muzycznych.

@mati, tą ścieszke co mi podałeś to było puste okienko tak jak by żadnego stera nie było, wersja 8.04 ale update był robiony aż 286MB

@LucianoG, pobrałem i zainstalowałem przez terminal te Enwy i co mam teraz zrobić bo ja nie wiem jak to samo za mnie zainstaluję

@Spectator, co to w ogóle ten compiz i jak go usunąć

Sorry ale jestem w tym sprawach naprawdę zielony proszę o odpowiedzi i wyrozumiałość

Pozdrawiam

Uruchom Envy, i wybierz opcje Install Nvidia drivers - program sam pociągnie wszystkie brakujące pakiety. Compiz-u nie muszisz usuwać - wystarczy, że wyłączysz Efekty pulpitu.