Jak zainstalować lame mp3 acm codec na Vista x64?


(Benson85) #1

Witam mam problem,nie moge zainstalować kodeka lame acm.Jest mi on potrzebny do VirtualDub.Gdy instaluje go tradycyjnym sposobem tj. kliknięciem prawego przycisku myszy i opcji zainstaluj,on nadal nie jest odczytywalny w VirtualDub. Szukałem tego problemu w internecie i znalazłem tylko na angielskich stronach, niestety po przetłumaczeniu w google niewiele rozumiem,pisze coś o wierszu polecenia ze trzeba wejść i syswow64,nie mam pojęcia o co chodzi.Jeśli by ktoś mógł dokładnie wyjaśnić i załączyć screany ekranu w jaki sposób lame acm się instaluje na wersjach windows x64 szczególnie na Vista,tak aby VirtualDub go widział w systemie i mógł z nim pracować,byłbym bardzo wdzięczny.Pozdrawiam i czekam mam nadzieje na jakomkolwiek odpowiedź.


(agaopo) #2

Nie znam się tez na tym,ale czasami tak bywa,że trzeba cos zainstalować lub rozpakować do folderu z danym programem.

Spróbuj zainstalować lame wskazując miejsce instalacji,czyli poszukaj gdzie masz zainstalowany virtualdub i tam zainstaluj kodek.


(Benson85) #3

Niestety nie da się tak,Virtual Dub korzysta z kodeków systemu lub ewentualnie z fddshow. Lame mp3 acm gdy się instaluje w normalnym systemie x32 to on sie rozpakowuje sam automatycznie do domyślnych kodeków systemu operacyjnego.Ale lame acm jest programem x32 i się nadaje na system x32 a nie x64 i dlatego się nie da w normalny sposób tego kodeka zainstalować.Chyba mało się znasz troszkę na VirtualDub'ie.Ale dziękuje za spróbowanie udzielenia pomocy.I czekam na kolejne próby pomocy mi przez kolejnych forumowiczów.

-- Dodane 24.03.2009 (Wt) 23:17 --

Prawdopodobnie jest jakieś rozwiązanie,lecz w języku angielskim. Ale nie potrafię tego zbyt dobrze zrozumieć nawet przetłumaczone przez Google.Znalazłem to na jakimś forum,jeśli by ktoś dobrze to zrozumiał proszę o przetłumaczenie i wklejenie tego gdzieś niżej.

Zmarnowałem cały dzień ale walczyłem do końca i się nie poddawałem,w końcu się udało...Nasi południowi sąsiedzi wymyślili instalator tego kodeka dla systemów x64,po zainstalowaniu VirtualDub odczytuje go. A więc podziałało ale nie wiem czy ten plik jest do końca bezpieczny,mi w każdym razie nic nie wykazało.Na pewno komuś się przyda tu znajduje się instalator http://209.85.129.132/translate_c?hl=pl ... qZvYA73m2Q Ten problem dość często powtarza się u wielu użytkowników więc dobrze będzie jeśli rozwiązanie jego znajdzie się na forum dobreprogramy.pl

Jednakże jeśli ktoś by potrafił instalować ten kodek w sposób o którym wspomniałem wcześniej czyli przez wiersz poleceń cmd proszę o wyjaśnienie jak to się robi ze screanami i wpisanie go gdziekolwiek na forum, jednak bardzo mnie interesuje taka instalacja.

Tymczasem pozdrawiam wszystkich którzy znaleźli tego posta i rozwiązali ten sam problem z którym cały dzień się borykałem ja.


(Frog) #4

Eheee ,

Korzystając z przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif


(Benson85) #5

Hmmm temat jest na pierwszych miejscach w wyszukiwaniach google. Chyba bardzo wiele osób szuka tego rozwiązania. Widze link nie działa a tak sie składa że mam jeszcze ten kodek w instalce, jeśli ktos chce szybko i sprawnie zainstalować go, przychodzę wam z pomocą oto link do pobrania: http://hotfile.com/dl/81059693/67f3ab8/lameacmsetup.exe.html