Jak zainstalować lame mp3 acm codec na Vista x64?

Witam mam problem,nie moge zainstalować kodeka lame acm.Jest mi on potrzebny do VirtualDub.Gdy instaluje go tradycyjnym sposobem tj. kliknięciem prawego przycisku myszy i opcji zainstaluj,on nadal nie jest odczytywalny w VirtualDub. Szukałem tego problemu w internecie i znalazłem tylko na angielskich stronach, niestety po przetłumaczeniu w google niewiele rozumiem,pisze coś o wierszu polecenia ze trzeba wejść i syswow64,nie mam pojęcia o co chodzi.Jeśli by ktoś mógł dokładnie wyjaśnić i załączyć screany ekranu w jaki sposób lame acm się instaluje na wersjach windows x64 szczególnie na Vista,tak aby VirtualDub go widział w systemie i mógł z nim pracować,byłbym bardzo wdzięczny.Pozdrawiam i czekam mam nadzieje na jakomkolwiek odpowiedź.

Nie znam się tez na tym,ale czasami tak bywa,że trzeba cos zainstalować lub rozpakować do folderu z danym programem.

Spróbuj zainstalować lame wskazując miejsce instalacji,czyli poszukaj gdzie masz zainstalowany virtualdub i tam zainstaluj kodek.

Niestety nie da się tak,Virtual Dub korzysta z kodeków systemu lub ewentualnie z fddshow. Lame mp3 acm gdy się instaluje w normalnym systemie x32 to on sie rozpakowuje sam automatycznie do domyślnych kodeków systemu operacyjnego.Ale lame acm jest programem x32 i się nadaje na system x32 a nie x64 i dlatego się nie da w normalny sposób tego kodeka zainstalować.Chyba mało się znasz troszkę na VirtualDub’ie.Ale dziękuje za spróbowanie udzielenia pomocy.I czekam na kolejne próby pomocy mi przez kolejnych forumowiczów.

Dodane 24.03.2009 (Wt) 23:17

Prawdopodobnie jest jakieś rozwiązanie,lecz w języku angielskim. Ale nie potrafię tego zbyt dobrze zrozumieć nawet przetłumaczone przez Google.Znalazłem to na jakimś forum,jeśli by ktoś dobrze to zrozumiał proszę o przetłumaczenie i wklejenie tego gdzieś niżej.

Zmarnowałem cały dzień ale walczyłem do końca i się nie poddawałem,w końcu się udało…Nasi południowi sąsiedzi wymyślili instalator tego kodeka dla systemów x64,po zainstalowaniu VirtualDub odczytuje go. A więc podziałało ale nie wiem czy ten plik jest do końca bezpieczny,mi w każdym razie nic nie wykazało.Na pewno komuś się przyda tu znajduje się instalator http://209.85.129.132/translate_c?hl=pl … qZvYA73m2Q Ten problem dość często powtarza się u wielu użytkowników więc dobrze będzie jeśli rozwiązanie jego znajdzie się na forum dobreprogramy.pl

Jednakże jeśli ktoś by potrafił instalować ten kodek w sposób o którym wspomniałem wcześniej czyli przez wiersz poleceń cmd proszę o wyjaśnienie jak to się robi ze screanami i wpisanie go gdziekolwiek na forum, jednak bardzo mnie interesuje taka instalacja.

Tymczasem pozdrawiam wszystkich którzy znaleźli tego posta i rozwiązali ten sam problem z którym cały dzień się borykałem ja.

Eheee ,

Korzystając z przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Hmmm temat jest na pierwszych miejscach w wyszukiwaniach google. Chyba bardzo wiele osób szuka tego rozwiązania. Widze link nie działa a tak sie składa że mam jeszcze ten kodek w instalce, jeśli ktos chce szybko i sprawnie zainstalować go, przychodzę wam z pomocą oto link do pobrania: http://hotfile.com/dl/81059693/67f3ab8/lameacmsetup.exe.html