Jak zainstalować Linuksa na starym komputerze bez CD?

Zainteresowałem się ostatnio DSL, ponieważ chcę przywrócić mojego staruszka do stanu używalności :stuck_out_tongue:

Komp nie posiada napędu CD, zresztą nawet gdy posiadał napęd CD, to nie szło z niego nic zbootować, bo od razu włączał się Windows 98.

Sprzęt to bardzo stary (z odzysku), pamięć RAM 92 mb, procek Pentium II 233 mhz, karta graficzna ATI RAGE z pamięcią 2 mb.

Czy jest na tym komputerze jakaś szansa zainstalowania DSL lub choćby Puppy Linux’a?

Próbowałem już cudować z jakimiś dyskietkami startowymi, ale za każdym razem komp pokazywał komunikat “Wyjmij dysk lub inne urządzenie i naciśnij jakiś klawisz, aby zrestartować”.

Przekładanie napędu CD z drugiego kompa raczej odpada - napęd jest “zbyt nowy” dla staruszka.

Spróbuj Debiana z dyskietki/dyskietek.

Nie pamietam czy w tym distro jest mozliwosc stwozenie startowego dysku usb jesli tak pewnie posiadasz tam USB 1.0 wiec ruszy pewnie , kwestia tylko bios czy masz dostepna opcje bootowania z usb.

Niestety, BIOS nie posiada takiej opcji.

Jeśli na tym kompie jest ten Windows98, o którym wspominasz to może spróbuj tego :arrow: http://goodbye-microsoft.com/

Pozdrawiam!

Instalacja debiana w Windowsie z poziomu serwera o tym nie pomyslalem , ale bedzie musial na maksa go odchudzic zeby smigl na tym sprzecie zamiast gnome,kde,xface np blackbox.

IMO fluxbox będzie wystarczająco lekki, albo openbox.

A może Wmii (ostatnio mi się bardzo spodobał)

Możliwości masz pełno.

Wydaje mi się, że dyskietka startowa Windows 98 powinna zadziałać. Wkładasz dyskietkę startową Windows 98, wkładasz płytkę do napędu. Gdy załaduje się BooLoader z dyskietki, wybierasz opcję Boot from CD-ROM. Pendrive raczej odpada, chyba że znajdziesz jakiś fajny boodloader do tego. Jeżeli Ci się uda, to preferowałbym instalacje przez pendrive. Ewentulanie możesz ściągnąć instalator sieciowy jakiejś dystrybucji, bo w przypadku normalnych sieciówek, nie powinno być problemów.

jak sprzęt ma usb to możesz spróbować slaxa z pendriva + boot z dyskietki