Jak zainstalować Linuksa na tablecie?

Witam!

Szukam sposobu instalacji jakiejś dystrybucji desktopowej dla tabletu z tegrą 2 ( w moim przypadku acer A500).

Chciałem zkorzystać z programu ubuntu installer z marketu, ale nie działa.

Czy ktoś już takie coś robił?

Czy sie opłaca tzn czy działa to na tyle aby z tego korzystać?

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc!

Tutaj masz coś na ten temat: http://mojdroid.pl/4177/ubuntu-installer-dzialajacy-na-androidzie-linux-w-kilku-krokach

Nie wiem jak ubuntu instaler, ale Linux instaler z Marketu tworzy tylko system chroot - logowanie do Ubuntu następuje poprzez Androida z wykorzystaniem jego jądra, a dekstop jest ładowany poprzez localhost z wykorzystaniem serwera VNC - czyli całość działa jak działa, podejrzewam że ubuntu instaler robi dokładnie to samo. Jeżeli szukasz pełnego portu którym możesz zastąpić Androida to polecam zacząć szukać na xda, jeżeli tam nic nie znajdziesz to znaczy że nie ma.

Właśnie w tym programie ubuntu installer chodzi o to że nie mam tego specjalnego kernela.Podobno ma być w większości modowanych romów, a ja przestałem na piątym modowanym na którym ubu nie instalowało się

Spróbuj Linux installer, ale jak już mówił nie licz na dużą wydajność, właśnie dlatego że całość działa bez własnego kernel, a desktop jest rendowany poprzez VNC. Próbowałeś na CyanogenMOD?

A masz roota???