Jak zainstalować Mandriva Linux 2008 żeby była też Vista?

czy na systemie Mandriva Linux 2008 wogole cos chodzi? np.gry , gg, itp?czy ona jest tak wszechstronna jak VISTA?mam tez pytanie jak zainstalowac ja zeby miec VISTE i MANDRIVE?

GG nie ma na Linuksa… Jest za to kadu:

http://kadu.net - może Ci się bardziej spodoba…

Co do instalacji po prostu wybierasz partycję inną niż windowsowa i sama Ci się reszta zrobi (że będziesz mógł wybierać przy włączaniu komputera)

Żeby mieć Vistę i Mandrive musisz najpierw zainstalować windowsa a potem Linuxa. Dla linuxa tworzysz 3 nowe partycje z systemem plików natywnym dla linuxa (np Ext3). Podczas instalacji Mandrivy zostanie zainstalowany program rozruchowy, który umożliwi ci wybór który system ma być uruchomiony.

Głupie pytanie. Chodzi i to byś się zdziwił jak wiele i jak sprawnie.

Gry? No z tym różnie bywa. Sam nie używam komputera do grania więc nie wiem. Dla mnie to strata czasu.

GG? Pod Linuxem masz wiele programów obsługujących protokół GG m.in. Pidgin, Kopete, Kadu (zdecydowanie najlepsze jak dla mnie i o wiele wiele lepsze od standardowego komunikatora GG.

Wszechstronna? Co masz na myśli? Może to, że nawet Office 2007 się pod nią sypie?

Polecam prezentację z vortalu :arrow: Linux: Instalacja systemu

Fakt, że jest ona przedstawiona na podstawie Ubuntu i XP ale można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy typu jakie partycje, jaka kolejność instalacji systemów (pisali już o tym koledzy wcześniej), itp.

Instalacja Mandrivy jest do bólu prosta więc nie powinno być problemu :stuck_out_tongue:

a chodza na FIFA ,FIFA MANAGER,GTA SAN ANDREAS itp ?bo plusem i to duzym jest bezpieczeństwo ale co mi z tego ze mam bezpieczny kom jak nic na nim nie moge robic!

Cedega :slight_smile: Te gry pójdą pod cedegą. http://cedega.pl/

Niekoniecznie 3, wystarczą 2 tylko: główna / i swap, ponadto może stworzyc sobie jeszcze /home lub inne.

Polecam takie rozwiązanie:

stworzyć partycje:

/ - 10GB

swap - 512 MB

/home - ile tam sobie chcesz

Pozdrawiam!

Ja do gier polecam zostawić sobie Windowsa jednak.

Chyba, że takie gry co super chodzą na wine, jak np. Counter Strike 1.6, Counter Strike: Source…

No niestety, ale tak dobrze jak na Windowsie te gry nie pójdą ci na linuksie… Po pierwsze musisz użyć WINE (darmowy) lub Cedega (płatny) ale na żadnym z nich nie wykorzystasz gry w 100% tak jak na Windowsie.

Bez emulatorów nie otworzysz żadnego pliku .exe.

Przestańcie kłamać na temat wine, to nie jest żaden EMULATOR.

Co do gier, zapytaj ich wydawców czy uruchomisz je na GNU/Linux? A drugim pytaniem będzie dlaczego.

Kupiłeś je?? To skorzystaj z przysługującego Ci wsparcia.

Do gier chyba lepiej jednak zostawić Windowsa. Dwa systemy to nic strasznego (chyba, sam się zastanawiam nad doinstalowaniem Ubunu poza Vistą), a do grania Windows lepszy.

Powiem tak: u mnie praktycznie wszystkie gry jakie chcę żeby działały działają spokojnie pod wine (na gentoo). Na oficjalnej stronie wine jest sporo patchów i dzięki nim uruchomiłem kilka gier min Call of Duty 4, Silent HunterIII itd. I szczerze mówiąc nie mam zachcianki grać więcej, bo to tak jak ktoś już tutaj wymienił “Gry to strata czasu” oczywiście nikt nie będzie zabraniał grać :mrgreen: bo od czasu do czasu też mam ochotę, ale nie już taką jak 2 lata temu na windozie :slight_smile:

Pozdroo

dobra dzieki za odpowiedz.pozdro dla wszystkich :smiley: