Jak zainstalować .NET Framework 3.5 w windows 10 pro?

Siemka
Wiem, że to spotyka nie tylko mnie, ale ja już się poddaję. Sprawdziłem wszystko, próbowałem chyba wszystkich sposobów na instalację tego ustrojstwa i nic.

Zakupiłem nowego della 3568, system już był zarzucony i do tego partycja recovery, ale nie mogę zarzucić NET Frameworka 3.5 którego potrzebuję do działania subiekta.

  1. Nie da się uaktywnić w Panelu sterowania
  2. Nie da się zainstalować.

Zerknijcie na screena, net jest, wszystko śmiga…system win 10 pro 64, golutki

Ostatnim ratunkiem była próba offlinowa

[code]C:\Windows\system32>Dism /online /enable-feature /featurename:NetFX3 /All /Source:E:\sources\sxs /LimitAccess

Deployment Image Servicing and Management tool
Version: 10.0.10240.16384

Image Version: 10.0.10240.16384

Enabling feature(s)
[==========================100.0%==========================]

Error: 0x800f081f

The source files could not be found.
Use the “Source” option to specify the location of the files that are required to restore the feature. For more information on specifying a source location, see http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=243077.

The DISM log file can be found at C:\Windows\Logs\DISM\dism.log[/code]

co jak widać również nic nie dało

Nie pobieraj ze strony MS.
Użyj “Włącz lub wyłącz funkcje Windows”:

Zaznaczasz .NET Framework 3.5 i OK - powinien po chwili się zainstalować.
Przynajmniej u mnie instalacja bez problemu poszła.

pisałem że to nie diała, bo chce pobierać z MS, po czym wywala mi błąd który widzisz

Jak miałem podobny problem z deinstalacją pełną Office’a, to znalazłem na stronie MS narzędzie/skrypt odinstalowujący zupełnie Office’a i wszystkie ślady po nim, nawet w rejestrze, a to nie łatwa sztuka

Na dysku E: masz jakiś pendrive z wersją instalacyjną Windows 10? Jak nie, to przygotuj i zakładając, że E to DVD/USB z Windows 10 spróbuj tak:

dism /online /add-package /packagepath:E:\sources\sxs\microsoft-windows-netfx3-ondemand-package.cab

Jak nie zadziała, spróbuj posprzątać rejestr i powtórzyć operację z instalacji.

sfc /scannow
dism /online /cleanup-image /restorehealth