Jak zainstalować nową wersję firefoxa na linux mandriva?

mam przez uktualnienie 1.5.0.7 bez polskiej lokalizacji, więc chciałbym zainstalować firefoxa 2.0.0.1 …ściągnełem go, rozpakowałem…włączyłem instalkę uaktualnienia, wyskoczyło mi okienko że firefox instaluje uaktualnienia i tak trwa już z ponad 10 godzin i tyle to powinno trwać?? !!

Wejdz na http://www.firefox.pl, sciągnij, nastepnie rozpakować, wejść do katalogu “firefox”, dwa razy kliknąć na “firefox” - używać };>

tak zrobiłem, firefox się zaktualizował do wersji 2.0.0.1 …świetnie mówię, ale po wyjściu z przeglądarki i po ponownym wejściu wyskakuje kompatybilnośc wtyczek, zamyka się i otwiera się ponownie stara wersja…więc co jest?? :?

bo musisz ją włączać tak :

Mozesz też utworzyć aktywator do pliku firefox w ściągniętym katalogu

inny sposób poproszę, by na stałe był w polskiej wersji…co to za ‘frajda’ ciągle właźić w katalog i go odpalać non stop po każdym wyłączeniu ff…Będę wdzięczny za inną pomoc :frowning:

Andre24

a przeczytałeś mój post ??

utwórz aktywator!!

możesz mi powiedzieć jak to się robi?? :wink:

w punktach najlepiej:) :slight_smile:

Wyjeżdżasz kursorem na goły pulpit i tam prawoklik.

Wybierasz “Utwórz nowe” > “Skrót do programu”

Wchodzisz w zakładkę “Program” i po kliknięciu “Przeglądaj” (obok pola “Polecenie”) z katalogu /usr/bin/ (są tam odpowiedniki windowsowych .exe) wybierasz plik z nazwą progsa.

Podpisy, uprawnienia, ikony itd. - wszystko się ustawia w tym samym oknie - przejrzyj zakładki.

Tyle. :slight_smile:

Dzięki, działa :smiley:

Post OT usera Czarny1990 -> KOSZ