Jak zainstalować nowy bios spod windowsa xp?

w jaki sposób spod win xp zainstalować nowy bios do płytki a trend I440bx-w977tf?

Spod Windows nie ma takiej możliwości. Musisz uruchomić czysty wiersz poleceń DOSa z jakiejś płyty bootowalnej np. Hirens Boot CD. Do uaktualnienia biosu użyj programu AWDFLASH lub AMIFLASH, który razem z obrazem biosu nagrasz na partycję FAT lub FAT32.

Na stronie producenta powinno być oprogramowanie, obraz BIOS i instrukcja instalacji. Niektóre wersje BIOS można aktualizować spod Windows.

Ja mam biosa ATC-6220 versja: 1.1 04 WB. Tego można zaktualizować spod windowsa??

Nie tak starej płyty głównej.

Skoro nie da się zaktualizować biosu spod windowsa to powiedz który z tych biosów byłby dobry do tej płytki.

Oto biosy, które znalazłem w necie przeznaczone do tej płytki: 6220_1Mbit_ver_1_0_09WB i 6220_2Mbit_ver_1_1_07WB.

Powiedz mi jeszcze ile powinien się instalować taki nowy bios na komputerze pentium II 350 mhz dysk 4 gb płytka a trent jak wyżej.

6220_2Mbit_ver_1_1_07WB ten jest nowszy. Aktualizacja trwa ze dwie minuty. Poszukaj więcej informacji na temat flashowania. jest to prosta czynność, lecz niesie ze sobą ryzyko uszkodzenia biosu płyty głównej. Niedoświadczony użytkownik nie poradzi sobie z naprawą. Nie mniej z reguły flashowanie przebiega bez najmniejszych problemów.

Włączyłem awdflasha z dyskietki i wszystko było ok. Kiedy zrobiłem kopię bezpieczeństwa starego biosu i kiedy przyszło nagrywać nowy wyświetliło się coś takiego(bios 1_1_07WB.bin):

DSC00589.JPG

jak zrobię to samo z tym drugim biosem, który Ci podawałem to wyskakuje coś takiego(bios 1_0_09WB.bin):

DSC00590.JPG

Moje pytanie brzmi czy dać “y” co to jest na 2 zdjęciu czy nie?

Wygląda na to, że to nie są biosy od Twojej płyty. Jesteś pewien, że masz bios firmy Award?

Tak posiadan bios firmy Award(sprawdziłem programem bios agent). Skoro to nie są biosy od mojej płytki to skąd wziąć właściwy bios do tej płytki?? Te biosy wziąłem z tej stronki http://bios.rom.by/A-trend/

Daj zrzut ekranu z Everest\komputer\podsumowanie. Myślę, że może być problem ze znalezieniem nowszego biosu.

Dzięki za pomoc. Zainstalowałem biosa 1.1.07WB z tej strony, którą podawałem Ci post wcześniej i wszystko hula jak należy. Chciałem tylko zapytać do jakiej pojemności dyski ten bios obsługuje. Chcę to wiedzieć bo chcę kupić dysk od 20 - 40 gb do tego komputera.