Jak zainstalować, obsługiwać, pobierać sterowniki do drukarki, scan, fax przez sieć LAN

Dzień dobry

Posiadam urządzenia:

– urządzenie wielofunkcyjne laserowe mono Brother MFC-L2720DW

– routera TP-Link TL-WR843ND

Zamierzam swoje urządzenie wielofunkcyjne laserowe mono Brother MFC-L2720DW podłączyć do mojego routera TP-Link TL-WR843ND przez kabel LAN, inaczej przez sieć, a żeby można zdalnie w mieszkaniu drukować, skanować, faksować itd., ponieważ mój router TP-Link TL-WR843NDrouter nie posiada gniazda portu USB.

Jeżeli potrzebne jest router z gniazdem z portem USB to proszę o jakieś dobre propozycje z rozkręcaną anteną.

Jeżeli da się podłączyć moje urządzenie wielofunkcyjne laserowe mono Brother MFC-L2720DW przez kabel LAN do sieci przez mój router TP-Link TL-WR843ND to proszę napisać, jaki kabel LAN zastosować, jak do tego się zabrać. Potrzebna jest mi instrukcja obsługi.

Chce jeszcze zrobić, a żeby można było zainstalować wszystkie sterowniki do mojego urządzenia wielofunkcyjnego laserowego mono Brother MFC-L2720DW przez sieć, inaczej chce, a żeby drugi podłączony komputer do sieci po wykryciu urządzenia wielofunkcyjnego laserowego mono Brother MFC-L2720DW wykrył urządzenie wielofunkcyjne laserowe mono Brother MFC-L2720DW, po czym zainstalował od razu wszystkie sterowniki urządzenia wielofunkcyjnego laserowego mono Brother MFC-L2720DW. Podejrzewam, że do routera musi być podłączony dysk twardy ze sterownikami urządzenia wielofunkcyjnego laserowego mono Brother MFC-L2720DW.

Jak to wszystko zrobić:

  • zainstalować przez sieć LAN urządzenie wielofunkcyjne laserowe mono Brother MFC-L2720DW,

  • obsługiwać przez sieć LAN urządzenie wielofunkcyjne laserowe mono Brother MFC-L2720DW,

  • pobierać od razu przez sieć LAN sterowniki do urządzenia wielofunkcyjnego laserowego mono Brother MFC-L2720DW,

Co zrobić, a żeby inna osoba, która mieszka po drugiej stronie miasta mogła przez sieć LAN wydrukować zdalnie przez sieć LAN coś na moim urządzeniu wielofunkcyjnym laserowym mono Brother MFC-L2720DW ?.

Dziękuje za odpowiedz

Sterowniki pobeirasz normalnie se strony producenta i wybierasz instalacje sieciową czyli podajesz IP drukarki i się zainstaluje. Drukarką zarządzasz wpisując jej IP w pasek adresu przeglądarki.

https://support.brother.com/g/s/id/htmldoc/mfc/cv_dcpl2500d/pol/manual/index.html

Nie zapomniałeś przypadkiem napisać do jakiego urządzenia potrzebujesz sterowników i pomocy? Czy te 12 razy w jednym poście, to trochę nie za mało, abyśmy zrozumieli? :wink:
Ale chyba jednak się udało, widzę że @januszek już dał link. :rofl:

2 polubienia

Dziękuje za odpowiedz
A jeszcze jedno pytanie.
Gdzie przechowywać instalację/sterowniki do drukarki, a żeby komputer n mógł przez sieć od razu zainstalować sterowniki do drukarki nie szukając po płytach lub dysku?

Według mnie nie da się. Jeśli łączyłbyś się z innym komputerem, który udostępnia tę drukarkę, to ok, można, ale przy pełnej niezależności (drukarka podłączona do sieci LAN ze swoim IP), to można tylko dać sterowniki na jakimś udziale sieciowym (udostępnionym folderze) tak, aby każdy miał do nich dostęp do odczytu.