Jak zainstalować Open GL / stery do grafiki?


(Piotr Kluzowicz) #1

Jest taka sytuacja niedotycząca mojego kompa, że gra (CS 1.6) potrzebuje Open GL. Na kompie tym jest zainstalowany sterownik do karty graficznej S3 Graphics Inc. Savage4 (a przynajmniej w menedżerze urządzeń pisze, że "urządzenie działa poprawnie") jednak gra nie chce się uruchamiać w trybie z open gl. Z tego wniosek, że trzeba zainstalować Open GL. Skąd go wziąść i jak zainstalować? Może trzeba nowsze sterowniki do karty? Co do sterów do grafy to znalazłem kilka ale zawsze jest to taki folder z plikami http://zapodaj.net/images/69844117.jpg i nie umiem tego zainstalować... ponadto nie wiem jak wywalić stare sterowniki... Proszę o pomoc.


(Marcinkozikowski15) #2

Tak chodzi tutaj o nowsze sterowniki do kompa wiem bo mój kumpel miał ten sam problem (też z Cs ;]) Tyle że on ma kartę Nvidia. Spróbuj pobrać z tej stornki http://www.download.net.pl/c140/S3-Graphics/ a odinstalować stery można z narzędzia Dodaj lub usuń programy. Nie jestem pewien jedna co do tego linka poszukaj na stronie głównej producenta. Nie napisałeś jaki kolega ma system.

P.S na stronie producenta znalazłem ten plik http://drivers.s3graphics.com/en/download/drivers/chrome5x/S3G_Chrome5x_XP_x86_WHQL_v0219.exe jest to plik exe. sprawdź czy będzie działać


(Piotr Kluzowicz) #3

Kolega ma XP. Pierwszy link to sterowniki w takiej postaci jak napisałem na początku! Co z tym zrobić? Ten drugi link to nie jest sterownik do tej karty graficznej... A w dodaj/usuń programy nie ma nic związanego z kartą graficzną :confused: