Jak zainstalować Ralink RT2400?

Witam. Ściągnąłem instalkę pod Linux’a w/w programu, oczywiście pobrałem ją na Windowsa, bo żeby mieć internet na Linux’ie muszę posiadać ten program, wgrałem na płytę i przesłałem na pulpit Linux’a otworzyłem terminal i wpisałem komendę sudo apt-get install i niewiem jaką to nazwę programu wpisać czy ralink czy np. rt2400? Pomóżcie mi z tym. Pozdrawiam Neon1992

P.S. Moje chyba ostatnie pytanie na temat instalacji pod Linux’a oprogramowania aby mi tam tylko internet działał a reszta to…

Chodzi o ubuntu tak? Ja uruchamiałem z liveCD kubuntu, a mam chipset ralink rt2500 i po wpisaniu Ip, bramy, maski oraz dns-ów miałem internet.Czyli i do twojej karty powinien już być sterownik tylko trzeba sieć skonfigurować. Może się mylę ale ubuntu i kubuntu to prawie to samo i chipsety rt2400 i rt2500 też. Poszukaj jakiś graficzny konfigurator sieci.

Dzięki dareks8. Zrobiłem tak jak ty napisałeś wyżej w poście. P.S. Piszę już z Linux’a.

Złączono Posta : 07.09.2006 (Czw) 23:07

A jak zainstalować wtyczkę macromedię flash ściągnąłem ją i jest na pulpicie jak ją zainstalować jakim poleceniem?

Otwórz w przeglądarce stronę zawierającą tą ruchomą reklame np. tą http://www.dobreprogramy.pl/ kliknij na miejsce gdzie powinna być reklama i przegladarka ci sama zainstaluje.

Tak zrobiłem, ponieważ na Windowsie mam Firefox’a i wiem jak to się obsługuję ale jak tam kliknąłem wyskakuję i piszę po angielsku jakiś błąd więc wziąłem instalację manualną i ściągnął mi się plik z macromedią flash i chcę się dowiedzieć jak to zainstalować?

Kiedyś na auroksie błąd wyświetlał się wielokrotnie i chyba dopiero na drugi dzień udało się zainstalować Jakieś przeciążenie serwera może teraz to samo. Co do instalacji ręcznej to jak pisałem ci w innym poście mam auroksa i suse i nie chciałbym wprowadzić w błąd bo polecenia mogą być inne. Podaj tylko jakie jest rozszerzenie pliku może jakiś użytkownik ubuntu podpowie.

http://www.pcformat.pl/forum/showthread.php?tid=6313 może pomoże

jezeli pobierales ze strony adobe to powiniennes miec plik install_flash_player_7_linux.tar.gz

wtedy prawoklik i rozpakuj

powstanie folder install_flash_player_7_linux a w nim bedzie plik flashplayer-installer

wejdz w konsoli w ten folder i wpisz:

sh flashplayer-installer

i rob to co instalator powie

Czyli to bedzie tak wygłądało: sudo apt-get sh flashplayer-installer.?

Złączono Posta : 08.09.2006 (Pią) 6:21

A jak w konsoli się wchodzi do folderu?

NIe, bedzie to wyglądało dokładnie tak jak napisał sphinx

ewentualnie sudo przed tym poleceniem, jeżeli to jest Ubuntu.

Coś się tak tego apt-geta przyczepił?

poczytaj o podstawach, do poruszania się po katalogach wystarczy Ci komenda cd , przydatne mogą się okazać także ls oraz pwd

cd /tu/sciezka/do/folderu/

nie potrzeba sudo

dareks8 na linuxie tak wiekszosci wtyczek instalowac sie nieda

chodzi ci o kliknięcie na pole z reklamą? Właśnię tą wtyczkę dokładnie tak się instaluje. Robiłem to na auroksie i na suse. Z tym, że na auroksie dopiero na drugi dzień się udało(pewnie jakieś przeciążenie serwera było).

Ja dziś zainstalowałem sobie ubuntu i tez mam Ralinka 2400 i tez chcę skonfigurować neta, ale niestety nie jestem w posiadaniu adresów masek, bram etc ponieważ w mojej sieci wszystko jest chyba automatycznie,(w windzie jak zainstalowałem sterownik to już automatycznie się łączył z AP i działało wszystko) Więc co muszę kliknąc aby on sobie pobrał adresy od serwera DNS w mojej sieci??

i od razu mam pytanie jak mogę sprawdzić czy wykrył i zainstalował mi drugą zwykłą karte sieciową (LAN) zintegrowaną z płytą główną i co muszę zrobić, aby udostępnić przez tą kartę neta na drugiego kompa pod wodzą windy :stuck_out_tongue:

Złączono Posta : 16.12.2006 (Sob) 23:32

już doszedłem do tego jak sprawdzić czy zainstalował karte sieciową, ale mam problem bo nie wykrywa mi AP, czy jest to możliwe aby admin sieci zablokował możliwość połączenia się do sieci innym sterownikiem niz oni preferują?? co amm zrobić aby wyświetlił mi tego AP. Dodam, że z kartą i antenką wszystko jak najlepiej, ponieważ po przełaczeniu na winde jest OK

Witam, być może ten link będzie pomocny ?

http://forum.ubuntu.pl/viewtopic.php?p=86789

W tym temacie użytkownik miał problem, bo komputer zawieszał mu się podczas odpalania sterownika karty a u mnie nie ma tego problemu tylko nie chce wyświetlać sieci, podejrzewam, że będę musiał zainstalować oryginalne sterowniki do karty bo inne są zablokowane.