Jak zainstalować Slax z poziomu LiveCD z KDE?

Ktoś wie jak wygląda instalacja slaxa ?

Posiadam livecd z kde, no ale jakoś nie ogarniam tego, na pulpicie nic nie zostawiono jak to w przypadku ubuntu,backtrack, czy fedory.

Jest jakiś instalator ?

Slax jest raczej pomyślany do uruchamiania z LiveCD albo pendrive’a. Nie opłaca się go instalować - ilość paczek z oprogramowaniem jest mocna ograniczona. Jak dalej Ci zależy na instalacji tego w konsoli wyklep slax-install

Próbowałem już, niestety nic z tego, a zależy mi na tej dystrybucji.


Przeszłem do boot/ i uruchomiłem bootinst.sh

Ale wyrzuciło:

This installer will setup disk /dev/hdd to boot only Slax.

Press any key to continue, or Ctrl+C to abort...

Kiedy nacisne dowolny klawisz wyrzuca:

Flushing filesystem buffers, this may take a while...

Setting up boot record for /dev/hdd...

./bootinst.sh: line 61: ./boot/syslinux/syslinux: No such file or directory

Dodane 07.07.2011 (Cz) 17:39

Próbowałem przez windowsa zformatować partycje na fat32 poleceniem FORMAT, czekałem ponad 20 minut, procenty leciały, doszło do 100% i wyrzuciło napis że partycja jest zbyt duża żeby zformatować ją na fat32, no i jak tu się nie zdenerwować…

Ale próbuje dalej…

Dodane 07.07.2011 (Cz) 17:59

Znowu próbowałem zformatować z tym że na FAT, no i znowu straciłem ponad 20 minut czasu, na formatowanie które i tak się nie udało.

Proszę o pomoc

A wracając do tematu to jakimś programem na windowsa zformatowałem partycje na której chciałem umieścić slaxa na Fat32 zainstalowałem tam slaxa, uruchomiłem kompa ponownie i teraz to tylko czarne tło jest i miga w lewym górnym rogu “stopka”. Nie uruchamia się ani linux ani windows…

Dobra jak nikt mi nie potrafi pomóc do chociaż może doradzicie mi dystrybucje, zależy mi żeby była “lekka”, “szybka” może być z “kde” aby tylko szybko chodziła, a zależy mi żeby była lekka bo jestem początkującym programistą i chciałbym ogarnąć system.

Wcześniej miałem ubuntu ale jest dla mnie zbyt potężne i za proste do obsługi ( chcę się nauczyć troche więcej), miałem minta ale to prawie to samo co ubuntu, fedora też zbyt wiele się nie różni od tych 2 systemów i stabilność tych 3 systemów jest bardzo słaba.

Jak chcesz się czegoś więcej nauczyć to może Debian na początek i instalacja minimalna, a później same wszytko dociągnąć, na pewno się czegoś przy tym nauczysz, a później możesz spróbować Arch-a lub Gentoo (bezpośredni przeskok z dystrybucji typu ubuntu na te dystrybucji jest raczej trudny, szczególnie dla kogoś kto dopiero poznaje Linuksa, ale też można dać radę). Zalety dystrybucji typu Debian (jest trochę na pograniczu), Arch i Gentoo jest to że są “do-it-self” w przeciwieństwie do typu ubuntu i innych które są “out-of-box”, co to znaczy? To od nas zależy jaki system będzie lekki i jak będzie wyglądał jako że sami dopieramy sobie narzędzi z którymi chcemy pracować, nic nie jest nam narzucane.

rosiak112

Odnośnie błędu z postu z 16:20 zajrzyj tutaj:

http://www.slax.org/forum.php?action=view&parentID=4456 .

Odnośnie instalacji na USB zajrzyj tutaj:

http://forum.laptopy.info.pl/f22/instal … usb-32790/

Przejrzyj też manuale:

http://www.slax.org/documentation.php .

Pisałem przecież że już zainstalowałem tylko nie chce się uruchomić, i to ani win którego miałem ani slax.