Jak zainstalować środowisko graficzne na VPS z Debianem 6

Witajcie! Jestem całkiem zielony w temacie a mam VPS trial z Debianem i chce uzywac go jak windowsa czyli pulpit dostep do wszystkiego doradźcie mi jak takie cos zainstalowac i prosze o dokladne wytlumaczenie wszystkiego co piszecie z gory dzieki!

opis instalacji środowiska graficznego

http://www.debian.dew.pl/instalacja-sro … aficznego/

menadżera logowania już nie potrzebujesz

i do tego będzie potrzebny zdalny pulpit ja mam u siebie VNC są opisy na internecie jak to zrobić albo jutro ci w tym pomogę dziś już nie mam czasu, rano do roboty wstaje

Okej zainstalowałem środowisko graficzne i teraz jak mam się połączyć z vps przez vnc próbowałem vncviever ale wyskakuje mi: getaddringo: No such host is known (11001) nie wiem jak się połączyć a robiłem według tego poradnika http://ebloog.pl/instalacja-srodowiska- … em-ubuntu/ POMÓŻCIE PROSZĘ

ciegiel na forum piszemy w języku polskim czyli korzystamy z polskich znaków diakrytycznych (ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż).

Dlatego też proszę, korzystając z przycisku zmien.gif

W przeciwnym razie, temat trafi do kosza.

jakie środowisko graficzne zainstalowałeś ?

LXDE dobre? Ja potrzebowałem najlżejszego a pisali że jest lekki więc ten wybrałem

każde jest dobre zależy co kto lubi

tu masz konfiguracje vnc http://www.debian.pl/threads/28934-Konf … VNC-z-LXDE

Tylko ja mam ten problem że nie umie wejść przez vncviever albo nie wiem jak.

jeśli robiłeś według poradnika wyżej to vnc dla twojego konta działa na porcie 1 czyli w VNCviewer jako adres pisz IPserwera:1

to co podałeś skonfigurowałem już to ale mi wyskakuje błąd przy próbie połączenia się z moim vps więc nie wiem co źle robię

Dodane 12.08.2013 (Pn) 15:16

czyli jak bym miał adres xxx.xx.xxxx:xxxx:1 i tak by mialo to wygladac?

czekaj według tego poradnika co dałes http://ebloog.pl/instalacja-srodowiska- … em-ubuntu/ jest opisana instalacja TightVNC a nie VNC czyli VNCviewer nie zadziała

tak XXX.XXX.XXX.XXX:1

tylko że ja mam takie ip 2a02:4780:1:1::1:764\

i w tym programie powinien byc 5901 albo 5902 czyli 2a02:4780:1:1::1:764:5901 ale to nie działa wyskakuje błąd

to jest IPv6 ale też powinno działać, zainstaluj TightVNC

zainstalowałem i tak jak wyżej wspominałem nie działa nie wiem w czym tkwi problem

jak zrobiłeś wszystko tak jak pisze na tym forum to powinno być ok chyba że program nie obsługuje IPv6

tak jak myślałem nie ma obsługi IPv6 sprawdzam jak z RealVNC ale znalazłem tylko w wersji płatnej Enterprice

Zainstaluj Vino. Zaloguj się przez ssh i wykonaj polecenie.

apt-get update && apt-get install vino

jeśli używasz aptitude, to użyj aptitude zamiast apt-get.

Co do IP? Uzyskujesz tylko adres IPv6? Dostawca usługi nie dostarczył Ci IPv4? To jest krajowy czy zagraniczny usługodawca?

Jest to zagraniczny dostawca vps.me zaraz spróbuje te Vino o wam powiem czy działa

Czyli IPv4 jest dostępne, ale wynika, że jest to adres współdzielony, prawdopodobnie adres IPv6 jest tunelowany przez IPv4. Sprawdź w panelu administracyjnym bądź poleceniem ifconfig czy masz adres IPv4. Jeśli otrzymujesz błąd przy połączeniu przez IPv6, to możliwe, że serwer nie obsługuje tego protokołu. Sprawdź jeszcze na lokalnym hoście czy masz włączoną obsługę IPv6.

Co prawda piszą o współdzielonym IPv4, za to w ofercie napisali, że przypisują dedykowany adres IPv4, więc powinieneś mieć możliwość dostępu przez ten protokół.

Vino to sewer VNC dla Gnome, Lxde korzysta jeszcze póki co z biblioteki GTK+ i tym samym z większości programów dla Gnome.

Zdalny pulpit i zezwolenie na podłączanie się włączysz poleceniem.

gconftool-2 -s -t bool /desktop/gnome/remote_access/enabled true

A podałbyś może linka do tego Vino bo ja jakoś nie ogarniam :expressionless:

No pisałem wyżej. Wykonujesz w terminalu polecenie (przez SSH).

su -c "apt-get update" && su -c "apt-get install vino"

Potem włączasz udostępnianie zdalnego pulpitu poleceniem.

gconftool-2 -s -t bool /desktop/gnome/remote_access/enabled true

Możesz pobrać pakiet ze strony Debiana, ale musiałbyś pobierać zależności, a apt-get zrobi wszystko automatycznie. Zas z kompilacją kodu źródłowego też możesz sobie nie poradzić, dlatego najlepiej użyć apt-get lub aptitude w zależności co używasz do instalacji pakietów.