Jak zainstalować środowisko LXDE na Arch Linux

Cześć,

 

dziś jakoś poradziłem sobie z zainstalowaniem czystego Archa. Teram mam problem, ponieważ zainstalowałem LXDE:

pacman -S lxde

pacman -Sy gamin

pacman -S dbus hal

Zainstalowałem także Xorg oraz  xorg-xinit.

 

Niestety po wpisaniu komendy  ~/.xinitrc pojawia się błąd, że nie ma takiej komendy

Czy nie zainstalowałem czegoś?

 

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam,

jakubgross

System ma rację, bo nie ma takiego polecenia. Dlaczego nie doinstalujesz sobie graficznego menedżera logowania? Wówczas nie będziesz musiał grzebać w plikach.

Przecież to nie jest komenda, tylko miejsce położenia pliku. Użyj jakiegoś edytora do jego edycji.

Mój Arch chyba zaczął się sypać. Przy uruchomieniu systemu wyskakują takie błędy:

http://iv.pl/viewer.php?file=66691001692505060521.jpg

Trochę to dziwne, ponieważ wcześniej było dobrze.

Czy te błędy da się jakoś naprawić?

Zastosowałeś się do wskazówek zawartych w komunikatach? Zauważyłeś stwierdzenie firmware bug?

Mam zaktualizować bios? Nigdy tego nie zrobię.

Aktualizacja BIOS to ostateczność. Chodziło mi bardziej o sprawdzenie podanych tam ustawień BIOSu.

Raz był komunikat o włączeniu LXDE, ale i tak się nie włączało. Jak za pomocą innej dystrybucji mogę usunąć lxde. Myślę, że to przez to problem.

Jeśli zainstalowałeś tylko lxde szybciej będzie po prostu na nowo zainstalować Arch na czysto a BTW skąd wytrzasnąłeś te polecenia? Hal już dawno się nie używa… https://wiki.archlinux.org/index.php/LXDE tutaj wszystko pisze.

Zaloguj się jako użytkowniki i wpisz:

nano ~/.xinitrc

Następnie wpisz do pliku:

exec startlxde

Klikasz “Ctrl + O”, a następnie “Ctrl + X”, potem jak chcesz uruchomić interfejs wpisujesz:

startx

I tyle :), powodzenia :smiley:

Pamiętaj rób to wszystko ze swojego konta użytkownika, a nie z roota.

 

A pro po tych “błędów” to po prostu w biosie nie masz uruchomionych rozszerzeń procesora amd (dobrze mówię?) i tyle, ja bym nie uruchamiał z tego powodu, ponieważ, jak sam uruchomiłem to miałem problem z dźwiękiem xd.

I tak już będę instalował Archa ponownie. Tak mam procesor AMD. :smiley:

Nie opłaca się. Szkoda czasu, ale rób jak uważasz :slight_smile: . Masz wszystko już zainstalowane najwyżej możesz usunąć hala (bo jest on wbudowany w systemd) tyle! Powinno śmigać. :slight_smile:

A wystarczyło doinstalować LXDM:

pacman -S lxdm

i włączyć usługę:

su -c 'systemctl enable lxdm'

 

Po restarcie masz środowisko graficzne … LXDM nie korzysta z pliku ~/.xinitrc.