Jak zainstalować sterownik VIA dla płyty GA-970A-UD3

Witam, jak zainstalować sterownik via ponieważ nie mogę go zainstalować moja płyta to GA-970A-UD3

 

Z góry dziękuje za pomoc

A dlaczego chcesz instalować sterownik VIA? Do czego? Prawidłowym sterownikiem chipsetu - bo chyba o to Ci chodzi - jest dla tej płyty głównej sterownik AMD Chipset Driver. Co Ci potrzebne, pobierz odpowiednio do systemu (wybierz!), stąd: http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-970a-ud3rev_10/download/  i instaluj w zwykły sposób.  

Jemu chodzi o kartę dźwiękową, która jest tego producenta. Po prostu instalujesz z tego linku http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-970a-ud3rev_12/download/ “VIA audio driver”.

Przeczytałem Twój poprzedni temat. W tej sytuacji musisz wybrać podstronę pobierania odpowiednią dla numeru “rewizji” (Rev.1,0/1,1/1,2/ 3,0) Twojej płyty głównej. Rewizję najlepiej to odczytać wprost z płyty głównej. Namalowana w dolnym, tylnym rogu płyty. Obok dwóch białych slotów PCI.

Dobrze ok ale jak zainstaluje chipset to mam jakiś catylas control panel ale ja mam procesor tylko amd wiec ten program jest chyba od grafiki mi się wydaje ?

 

Niby w opisach jest ze jest to układ ALC889 a sterowniki do VIA już nie rozumiem tego?

Na to nie patrz, że jest tam zawarty Catalyst Control Panel! To normalne akurat w tych sterownikach do Chipsetu. O ile pamiętam, można tam wybrać podczas instalacji instalację opcjonalną i odznaczyć to, co uważasz za niepotrzebne, ale raczej odradzam tę czynność. Dla chipsetu raczej wybierz instalację domyślną, czyli zalecaną.

Co do dźwięku i sterowników VIA, to ponieważ sterowniki dla Twojej płyty są zupełnie różne dla różnych “rewizji”, wobec tego musisz być na prawdę pewny wersji rewizji, którą ma Twoja płyta, ponieważ może to być przyczyną, że dotychczasowe instalacje sterowników VIA skończyły się niepowodzeniem.

Powtarzam, upewnij się co do rewizji i spokojnie pobieraj i instaluj je z tej podstrony firmowej, która jest odpowiednia dla rewizji Twojej płyty głównej, no i Twojego systemu operacyjnego!

Ok ale nie mogę mieć już żadnego programu do zarządzania tymi wtyczkami (typu realtek menager)

Nie! Karta dźwiękowa VIA, to nie Realtek. Chyba, że oprócz sterownika VIA, byłoby do pliku załączone (scalone) oprogramowanie zarządzające. Nie znam tego pliku i nie wiem, czy jest tam zawarte oprogramowanie zarządzające. Musisz zainstalować, a potem sprawdzić w Panelu Sterowania, czy przypadkiem nie pojawi się tam jakaś aplikacja z nazwą VIA.

Boże to jest karta VIA: http://download.gigabyte.eu/FileList/Driver/mb_driver_audio_via_v10800a-amd.exe

Dzięki za pomoc i cierpliwość zainstalowałem sterownik od chipsetu i sterownik via i jest dobrze dzięki za pomoc można zamknąć temat