Jak zainstalować sterownik z paczki tar.bz2

Pobrałem sterownik do mojej karty dźwiękowej w takiej postaci : LinuxPkg_5.17rc13.tar.bz2 . Jak go zainstalować / dodać do systemu. System to Ubuntu 12.04, 64 Bit

podaj adres z którego pobrałeś tam powinna być instrukcja

należy rozpakować archiwum i uruchomic skrypt instalacyjny

strona to : http://www.realtek.com.tw/downloads/downloadsView.aspx?Langid=1&PNid=24&PFid=24&Level=4&Conn=3&DownTypeID=3&GetDown=false - Linux driver (3.0) : Site1/Us1

A jeżeli są to źródła, to skompilować, ale to wszystko jest opisane w pliku README który także powinien być w archiwum które ściągnąłeś.

@Areh dzięki za radę spróbuję ale przypuszczam że tak łatwo mi z tym nie pójdzie, zaczynam "przygodę z Linuxem.

W paczce masz plik readme.txt, w którym opisano jak zabrać się do instalacji, oprócz tego masz instrukcję PDF LINUX AUDIO SYSTEM

Driver Installation Guide. Z tego co widzę, jest tam skrypt instalacyjny, ale szczegóły wyczytasz w załączonych plikach.

Trochę za "trudne okazuje się dla mnie dodawanie sterowników, mam pytanie czy O.Suse / Fedora lub Mandriva może te sterowniki dodać podczas instalacji systemu ?

Jeszcze nie miałem przypadku żeby w dystrybucji debianopodobnej nie dało się odpalić dźwięku na tym co jest w repo. Próbowałeś uruchomić dźwięk z tego co jest?

@marcin86s tak próbowałem dzźwięku brak

alsamixer i podglsnij

Wszystko jest ustawione na 100 % a dźwięku brak

Co daje polecenie:

speaker-test -c 2

Uruchom alsamixer z konsoli, wciśnij F3 (playback) i podaj zrzuty ekranu wszystkich pozycji / suwaków, które się pojawią.

Urządzenie odtwarzania to default

Parametry strumienia to 48000Hz, S16_LE, 2 kanał/ów

Użycie 16 oktaw różowego szumu

Częstotliwość ustawona na 48000Hz (żądano 48000Hz)

Zakres rozmiaru bufora od 96 do 1048576

Zakres rozmiaru okresu od 32 do 349526

Użycie maksymalnego rozmiaru bufora 1048576

Cykle = 4

ustawiony został period_size = 262144

ustawiony został buffer_size = 1048576

0 - Przedni lewy

1 - Przedni prawy

Czas trwania okresu = 11,740815

0 - Przedni lewy

A słychać cokolwiek z tych głośników? Pokaż zrzut ekranu.

Nie słychać nic na Ubuntu, ale na drugim systemie działają. http://wstaw.org/w/1F3E/