Jak zainstalować sterowniki bez internetu i obsługi portów USB?

Jak zainstalować sterowniki na win 7 bez
internetu?

Musisz mieć je na jakimś nośniku na przykład pendrive, płyta cd czy cokolwiek innego. Musisz jednak mieć dostęp do internetu żeby je pobrać zapisać na nośniku i z nośnika zainstalować je na komputerze który nie ma dostępu do sieci.
Ewentualnie możesz użyć na przykład smartfona. Pobrać sterowniki na smartfona a z niego skopiować na komputer i zainstalować.

Problem jest taki że bez jednego takiego sterownika nie będzie mi działał net

Dlatego piszę, że ten brakujący sterownik pobierasz na nośnik i przenosisz go do komputera na którym go instalujesz.

Nośnik nie będzie działał bo mam USB 3.0
I do tego też potrzebuje sterownik.

Na telefon pobierz, podepnij kablem z kompem i przerzuć na komputer.

no i co z tego, że masz usb 3.0? nagrywasz sterowniki na pendrive lub jak wyżej rada na telefon i problem z głowy.

Windows 7 ma wgrane sterowniki tylko do USB 2.0
A do 3.0 trzeba zainstalować

To nie ma znaczenia.

No to jak mam niby użyć 3.0 jak system nie ma do tego sterowników

Ale po co masz używać 3.0. Użyj takiego jakiego masz czyli 2.0. Do instalacji sterowników to nie ma znaczenia jakiej wersji portów użyjesz.

Ja mam tylko 3.0

Dobra ja się poddaję bo albo to trol albo sam nie wiem.

Co to że mam tylko wejście 3.0 do których nie mam sterownikow jest trolem?

Ostatni raz. Teraz jesteś podłączony do netu bo piszesz tutaj posty. Pobierz na to urządzenie którego teraz używasz sterowniki, podłącz to urządzenie do komputera na którym chcesz zainstalować pobrane sterowniki i skopiuj je na dysk. A potem je zainstaluj.

W jaki sposób mam to zrobić jak mi wejścia USB
Nie działają, ponieważ nie mam do nich sterownikow.

Nie powiedziałeś czy masz płytę cd zazwyczaj dołączoną do podzespołów.
Nie powiedziałeś jaka płytę główną posiadasz.
Poza tym WIN7 posiada własną bazę danych sterowników, właśnie po to by wykonać podstawowe czynności, zanim zainstaluje się sterowniki dedykowane ( dlatego usb działa nawet z poziomu bios/uefi

uzupełnij informacje, potem pytaj dalej.

To spróbuj na DVD zgrać sterowniki do USB 3.0 oraz te do kart sieciowych i napęd skombinować na SATA?

Łatwiej to może zgrać je na “wewnętrzny” dysk HDD/SSD ze innego sprawnego komputera i podepnij ten dysk do problematycznego PC z wyłączonym systemem, po przez złącza dostępne na płycie głównej (np. SATA) i może nawet odciętym prądem.

No chyba, że sobie do płyty głównej na PCI Express podepniesz jakieś “USB 2.0”…

A z najtrudniejszych to zostaje oba sterowniki napisać/przepisać w np. notatniku jak da radę i nie potracą się znaki niedrukowane i zapisać jako pliki “binarne” z pominięciem etapu kompilowania.

Przygotuj sobie obraz instalacyjny integrując do instalatora wszystkie niezbędne sterowniki, najlepiej wrzuć mu od razu service packi.

https://www.ntlite.com/

1 polubienie

USB 3.0 jest kompatybilne w dół. Znaczy: w złącze 3.0 podepniesz niższy standard pendrive. A pendrive z wyższym standardem będzie działał w niższym standardzie złącza.

Spada tylko transfer.
Chipset powinien wykrywać taki US i spod poziomu sprzętowego, trybu awaryjnego i poziomu czystego win7