Jak zainstalować sterowniki dla dwóch kart Radeon w technologii Enduro?

Witam. Posiadam laptopa MSI-GX70. Posiada on dwie karty graficzne - AMD Radeon HD8650G (zintegrowana) i AMD Radeon R9 M290X.

Po postawieniu świeżego systemu Windows 8.1 Pro [x64] uruchamiam ‘Menedżer urządzeń’ i w zakładce ‘Karty graficzne’ widnieje dwa razy wpis ‘Podstawowa karta graficzna’ lub coś podobnego. Instaluję najnowsze sterowniki ze strony AMD i karta dedykowana jest rozpoznawana dobrze po restarcie - jest odpowiednia nazwa oraz wersja sterownika. Niestety, karta zintegrowana nadal jest ‘Podstawową kartą graficzną’. Nie mam więc możliwości optymalnego wykorzystania obu kart i zarządzania nimi w sposób pożądany. W Catalyst Control Center nie ma zakładek odpowiedzialnych za zmianę ustawień przełączania grafiki. Poza tym karta dedykowana ma oznaczenie kod 43 i komunikat, że system wyłączył kartę z powodu błędu.

Zajrzałem do Windows Update, była tam aktualizacja o nazwie ‘Advanced Micro Devices, Inc. - Graphics Adapter WDDM1.3 - AMD Radeon HD 8650G’. Po zainstalowaniu jej, a następnie po instalacji sterowników od AMD ‘Menedżer urządzeń’ pokazuje poprawne nazwy kart, a CCC zawiera opcje przełączania grafik. Jest już prawie dobrze, ale… sprawdzając wersje sterowników zauważyłem, że tylko karta dedykowana ma nowe sterowniki od AMD, a integra nadal posiada sterownik zainstalowany z Windows Update.

Da się zainstalować sterowniki od AMD dla obu kart jednocześnie?

Dodam jeszcze, że instalowałem starsze sterowniki ze strony MSI. Instalator ten zainstalował jednocześnie sterowniki do obu kart. Po tym zainstalowałem sterowniki od AMD, ale tym razem zostały zainstalowane tylko sterowniki do karty dedykowanej.

Nikt mi nie pomógł, ale chyba problem leży w tym, że instalowałem wersję beta. W sterach ze strony MSI (stare, stabilne wydanie) i w sterach ze strony AMD (stabilne wydanie) było wszystko w porządku. Pewnie skopali betę. Temat do zamknięcia.