Jak zainstalować sterowniki do ATI Radeon w Windows 98 SE?

Na moim starym PC zainstalowałem Windows 98 Second Edition PL. Jako że grafika była w rozdzielczości 640x480 i 16 kolorów postanowiłem zainstalować sterowniki ATI Radeon 9600 Series. Dograłem na swoją płytę (mam jedną płytę z programami itp.) te sterowniki ale Windows 98 ich nie zobaczył. Postanowiłem zrobić formata, przeinstalować, było identycznie. Więc postanowiłem że na pendrivie skopiuję plik instalacyjny. Z tym wykrywaniem pendrive’a było tak:

1.Najpierw było napisane że wykrywa (tam był model pendrive’a)

2.Potem było napisane że wykrywa USB Optical Mouse (po co mysz skoro była dużo wcześniej wykryta?!)

3.Skończyło się na tym że nie było sterowników na płycie Windows 98 i na dysku.

Podsumowując:

1.płyta - nie wykrywa nowej zawartości

2.pendrive - brak sterowników

Jak zainstalować sterowniki do ATI Radeon 9600 Series?

Parametry starego PC:

Pamięć RAM: 512 MB RAM

Karta graficzna: ATI Radeon 9600 Series

Monitor: Fujitsu Siemens (max. rozdzielczość: 1024x768)

Może nie do końca to jest rozwiązanie ale zainstaluj Windows 2000, nie będzie takiego problemu ze sterownikami i programami…

Ściągnij oryginalny obraz CD sterów, jeśli nie posiadasz, i odpalaj z np:deamon tools. Sam miałem Radka 9600 PRo i z płyty instalował się na Win98SE bez problemów.

Może masz złą wersję sterownika? Ostatnia wersja suportująca Win 98SE to Catalyst 6.2.

BTW:

Nie podałeś, co prawda procka, ale na takim sprzęcie spokojnie ruszy nawet XP-ek (albo prawie każdy Linux).

Wtedy nie będzie żadnych problemów ze sterownikami/USB

Mam co prawda płytę ze sterownikami dla 98\Me ale on oferuje tylko HydraVision :frowning:

myślę żeby lepiej zainstalować xp i wyłączyć usługę od kompozycji(będzie wtedy wygląd 98) i inne efekty graficzne

będzie mniej problemów z systemem usb będzie działać z sterownikami będzie prościej itp.

pawcio1212 jak ktoś obecnie instaluje Win98Se to raczej ma powód żeby nie korzystać z XP.

może ma ale może po prostu myśli że mu nie pójdzie xp

więc najlepiej jakby podał specyfikacje kompa (szczególnie procek i ilość ramu)

Ja chcę mieć Windows 98 na kilka dni. XP świetnie działa ale wolę 98

Dokładnie :wink:

Da się zainstalować sterowniki?

Nie bardzo kumam,dlaczego kombinujesz z USB ,napę cd ci nie działa czy jak, a może nie posiadasz?,ale piszesz że dograłeś

Tu też niewiem o co chodzi,płyta poprawna (bez błędów)?ściągnij z neta stery i zainstaluj oczywiście starą wersję pod w98 http://support.amd.com/us/gpudownload/P … -98me.aspx

W ogóle opisz szerzej co kombinujesz? Czy może tworzysz płytkę z systemem i zintegrowanymi sterownikami?

Ciężko skumać w czym problem.

SMDOBPRO , to co dograłem na płytę to Win98 tego nie zobaczył (tylko to co za pierwszym razem)

Na tej płycie są programy + Service Pack do Win98 + sterowniki do Win98

Ani SP ani sterowników nie wykrywa tylko te programy

W jaki sposób? Płyta wykrywa tylko to co za pierwszym razem (programy) a pendrive nie ma sterowników :frowning:

Dzieje się tak dlatego, że Win 98 nie obsługuj płyt wielosesyjnych. Załatw sobie płytkę CD-R/RW i wypal na nią wszystkie sterowniki (grafika, chipset, LAN itp) ale w jednej sesji!

A jak zainstalować do pendrive’a sterowniki? Z płyty Win98 czy skąd?

do pendrive nie wiem czy będą ale będą do usb i może te coś dadzą

Postanowiłem sprawdzić 2 rzeczy:

1.Service Pack

2.Dysk zewnętrzny LG

Skończyło się to tak:

1.Myślałem że jeżeli zainstaluje SP to coś pomoże - nie pomogło

2.Dysk zewnętrzny może i Win98 wykrył ale nie było do niego sterowników

pawcio1212 , które do USB? Tam jest chyba z 5-10 takich, co mam wybrać?

EDIT: Na plycie ze sterownikami jednak jest sterownik dla Win98 ale wymaga on trybu VGA. Jak go włączyć?