Jak zainstalować sterowniki do GT 630m na Ubuntu 12.04?

mam ubuntu 12.04, zainstalowałem gnome, jednak mam ustawioną wersję fallback(?). Chciałbym mieć ten ładny wygląd gnome3, więc chciałem zmienić w ustawienia systemu/szczegóły/grafika a tam się okazuje że nie rozpoznaje mi mojej grafiki (GT 630m). Pobrałem sterowniki od nvidii, zainstalowałem w tekstowym, jednak po restarcie rozdzielczość 640x480 bez możliwości zmiany, udało mi się wrócić do pierwotnego stanu jednak nie wiem co dalej. Próbowałem instalować program bumblebee jednak nim mogę uruchamiać tylko konkretne aplikacje a nie ustawić kartę jako domyślną dla całego systemu. Z góry dzięki za pomoc

A przez aplikację “Dodatkowe Sterowniki”?

W oknie dodatkowe sterowniki mam następującą sytuację: “NVIDIA binary Xorg driver, kernel module and VDPAU library” - próba włączenia kończy się błędem i “nvidia_current_updates” - sterownik włączona ale aktualnie nie używany.

Ach, to jest laptop, spróbuj tego: http://www.dobreprogramy.pl/skandyn/Bum … 31288.html

mam to zainstalowane (przepraszam, zapomniałem napisać), tylko chodzi mi głównie o to gnome, żeby korzystać z tej “ładnej” wersji a nie tej starej fallback… :wink: A to umożliwia odpalenie konkretnego programu, chyba że można całe gnome pod tym odpalić?

A jaką masz drugą kartę graficzną?

Intel HD graphics 3000 / GT 630M