Jak zainstalować sterowniki do GTX 1070 i jak zrobić update systemu?

Mam problem z instalacją sterowników do karty graficznej GTX 1070.
Wymieniłem płytę główną z chipsetem Z 170 (zgodnie z zaleceniem w sklepie zaktualizowano mi BIOS), procesor I5 7600K i 16 GB RAM.
System zainstalowałem czysty i wszystko pięknie chodzi, karta graficzna też, ale nie mogę w żaden sposób zainstalować do niej sterowników. Ani najnowszych ze strony Nivdii, ani poprzez menadżer urządzeń, ani przez geforce experience.
Karta widoczna jest jako VGA lub urządzenie Microsoft i instalacja kończy się dość szybko błędem przy sprawdzaniu zgodności systemu. Wyskakuje błąd, że system nie jest zgodny i taki jak trzeba. A jest dobry i sterowniki też takie.
Czytałem, że ludzie mieli ten sam problem, ale jakoś nic u mnie nie działa. Prawdopodobnie do wykrycia karty jest potrzebna najnowsza wersja systemu. A nie mogę zaktualizować, bo przez ten błąd wykrycia sterowników instalacja update kończy się na błędzie sterownika Nividia. I w tym problem.

Kto wie jak zainstalować sterowniki lub jak zaktualizować ten system?
Kartę graf wkładałem i wyciągałem, tak że ona jest na pewno dobra, bo na poprzedniej konfiguracji hulała i jest nowa.

Zainstalowałeś sterowniki do chipsetu

Wszystko zainstalowane, menadżer urządzeń bez żółtych znaków. Ale stery mi odrzuca do grafiki.

Wszystko zainstalowane. W menadżer urządzeń nie ma żółtych znaków. Nie da
rady zainstalować sterów ani uaktualnić systemu.

napisał:

Sterowniki Nvidia również powinny pobierać się poprzez Windows Update. Spróbuj wykonać takie operacje po kolei. W usługach lokalnych zatrzymaj usługę windows update, następnie zawartość katalogu windows\softwaredistribution wyczyść. Uruchom ponownie komputer i uruchom usługę windows update tę, którą zatrzymałeś wcześniej. Wyszukaj aktualizacje ponownie.

Zrób porządek po sterach Nvidia:

Plus Ccleaner i wyczyść śmieci.

Plus na 100 % aktualizacja systemu z WU

Wgraj najpierw stery do karty z CD do karty + później aktualizacja.

Nic nie pomaga. Dzisiaj zainstalowałem nowy system z płyty, ściągnięty ze strony Microsoft, by był już z tą dużą ostatnią aktualizacją.
Ściągnąłem najnowsze sterowniki do płyt ze strony GIgabyta. i nic. Kartę instalator Nividii wykrywa i instaluje, ale przerywa instalację błędem. A karta nowa, dobrze podłączona 8 pin, zmieniłem nawet kabel z Display-port na DVI.
Wszystko chodziło na starej płycie to sobie ulepszyłem…

A tam…

Zrobiłeś co napisałem i MUSI działać, chyba, że karta uszkodzona?

Nic nie pomaga. Na płycie CD nie ma sterowników jest tylko te Nividia esperence czy jakoś tak i po zainstalowaniu pobiera najnowsze sterowniki i historia się powtarza.

Próbowałeś może na tej stronie: http://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl skorzystać z opcji 2?

Próbowałem z najstarszymi sterownikami, a beta nie ma.

Mnie chodzi o opcję nr.2 czyli automatycznego wykrywania karty i potrzebnych sterowników.

Wyskakuje błąd, tak jak przy aktualizacji przez windows

System chyba najnowszy.

Karta pewnie padła.
Możesz jeszcze spróbować aktualizacji biosu, może jakaś opcja (zarządzanie przerwaniami, fastboot itp) powoduje problemy z kartą.

Karta? Chyba nie, bo jest w internecie wiele identycznych problemów. Jednym pomaga zainstalowanie windows 7 innym aktualizacja systemu. Nie zmienia to jednak faktu, że coś jest nie tak z najnowszymi płytami i system win 10.
Jeszcze trzy dni temu wszystko pięknie śmigało na starej płycie głównej, żadnych oznak awarii, a po zmianie płyty z chIpsetem Z170 padziocha ze sterownikami. Karta przecież działa, bo mam obraz. Do włączenia karty zintegrowanej na płycie musiałbym podłączyć kabel do innego, osobnego gniazda w całkiem innym miejscu płyty.

Trzeba sprawdzić kartę na innym kompie i najlepiej na W10 - trzeba od czegoś zacząć.

Rozumiem, że bios do płyty masz najnowszy?

Dziękuję bardzo wszystkim za pomoc i poświęcony mi czas. Jutro zawiozę komputer do serwisu, niech spróbują zainstalować sterowniki z inną kartą, a potem włożą moją. A może też moją sprawdzą na innym kompie.
W tej chwili wszystkie nasze możliwości są wyczerpane.
Dziękuję, a o rezultacie poinformuję.

Może to też być wada samej karty, czyli gdzie kupiłeś i do wymiany na inną.

Chciałem poinformować, że po wielkich problemach problem prawdopodobnie został rozwiązany. Karta graficzna GTX 1070 została wykryta przez system i zainstalował się sterownik.
Przyczyną prawdopodobnie był zasilacz Tagan 600 W, który widocznie do nowej płyty dawał nie takie prądy jak trzeba i w czasie instalacji sterownika robił restart i odmawiał włączenia karty.
Po wymianie zasilacza na razie jest OK. Tylko dziwne, że na starej płycie ta karta chodziła na tym zasilacz bez problemu. No ale on ma cztery lata i może dlatego.