Jak zainstalować sterowniki do HD 4350 z pliku *.run?

Jakim programem zainstalować sterowniki graficzne amd do ubuntu 12.04 ???

Witam dziś uporałem się z jednym problemem (kartą graficzna) ale teraz mam kolejny problem , mianowicie chodzi o sterowniki “ccc” do radeona hd 4350. Otóż gdy pobrałem sterowniki do tejże karty**(ze strony producenta oczywiście i pod linuxa x86)** nie mogę ich uruchomić ponieważ są zapisane z końcowym rozszerzeniem .run . I moje pytanie jest następujące jaką aplikacją(programem) mogę zainstalować tą wersje sterownika bo nie mam żadnego pomysłu. Proszę o pomoc. Jestem użytkownikiem linuxa od niedawna no i dla mnie to jest problem bo w windowsach wszystko działo się prawie że automatycznie.

  1. Możesz zrobić za radą:

http://www.upubuntu.com/2012/08/install-amd-catalyst-128-on-ubuntu.html

  1. Choć lepiej jest zbudować odpowiednie paczki .deb:

http://wiki.cchtml.com/index.php/Ubuntu_Precise_Installation_Guide

  1. Możesz skorzystać z repozytoriów które udostępniają już skompilowane paczki:

http://ubuntuxtreme.com/news/amd-catalyst-12-8-released-install-guide/

Możliwości jak widzisz jest dużo. Jeżeli chcesz aby w przyszłości aktualizowało ci sterowniki poprzez “menedżer aktualizacji” (czy jak to się tam zwie) skorzystaj z p. 3.

i widzisz jak pobrałem tą paczkę za pomocą metody nr 3 to jak jest ten plik instalacyjny to w typie(w archiwum) pisze nieznany typ pliku. Czy ja mam do tego ściągnąć jakieś dodatkowe repozytoria czy coś ?

sudo add-apt-repository ppa:xorg-edgers/ppa

sudo apt-get update

sudo apt-get upgrade

sudo apt-get install fglrx-installer

Dodając to repozytorium, będziesz miał instalowane za każdym razem najnowsze wydanie sterowników od ATI, co w przypadku linuxa nie zawsze działa poprawnie (choć ostatnie wydania 12.X u mnie działają bez problemów).

wykonaj w terminalu…

O to chodzi w kroku 3.

dziękuje ci za pomoc działa !!