Jak zainstalować sterowniki do płyty głównej

Witam. Mam problem. Chciałbym zainstalować sterowniki do płyty głównej nie wiem niestety jak to zrobić. Mam płytę ze sterami ale boje się że mogę coś powalić z systemem bo moja siostra pisze prace. Pomoże mi ktoś :?:

chodzi zapewne o sterownik do chipsetu płyty głownej. Pobierz program Everest Ultimate Edition.

Otwórz program -> Komputer -> Podsumowanie -> spisz informacje z pozycji:

-> Nazwa płyty głównej

-> Mikroukład płyty głównej

Motherboard Name Asus P5VDC-TVM SE

North Bridge VIA CN800/P4M890/PT890

chyba o to chodzi

było jeszcze coś takiego

Driver Update http://driveragent.com?ref=59 czy z tej strony moge pobrac najnowsze stery do mojej płyty głównej bo ta płytka co ją mam to jest z 2007 roku

Włóż tą płytę do napędu odtwarzacza dysków CD, uruchom instalator setup.exe i postępuj względem wskazówek instalatora.

Jeżeli siostra jest w trakcie pisanie pracy to niech zapisze efekty dotychczasowej swojej pracy, bo będzie potrzebny prawdopodobnie restart komputera.

Na wszelki wypadek niech siostra skopiuje na jakiś nośnik zewnętrzny (pendrive, bądź dyskietkę) swoją pracę.

Zainstaluj ten najnowszy sterownik do chipsetu:

http://www.viaarena.com/Driver/VIA_Hype … _V524A.zip

Zanim zaczniesz cokolwiek instalować wyjaśnij nam dlaczego chcesz to robić? Skoro komputer pracuje prawidłowo (co oznacza zainstalowane sterowniki) to dlaczego chcesz coś zmieniać?

Chodzi o to że dysk pracuje mi w trybie PIO i nie pomaga odinstalowanie kanałów IDE. Informatyk co mi kupował dysk najpierw mi zainstalował 7 i wszystko było ok ale potem wgrał z powrotem xp bo mi office nie chodził. Sądze że nie zainstalował mi sterów i dlatego mi dysk pracuje w tym trybie PIO zamiast w UDMA 5

Żadne ustawienia trybu pracy dysków twardych, nie były zmienianie w BIOS-ie :?:

To jest stwierdzenie czy pytanie???

Proponuje pisać po polsku.

Patrzyłem w BIOSIE ale tam można zmienić tylko na AUTO i Disabled teraz jest ustawione na AUTO

Chciałbym nadmienić iż Office (bynajmniej 2007) bardzo dobrze chodzi na Windows 7. Przed jakimikolwiek zmianami skopiuj pracę siostry - może to Ci powzolić unikność stresu i nerwów siostry gdyby coś wyszło nie tak. I jeżeli już chcesz zainstalować sterowniki, to jak najbardziej te z płyty. Nic nie powinno złego sie stać

Pozdrawiam

w office przy instalacji jakiś błąd wyskakiwał

sterowniki z płyty instalowałem ale nic się nie zmieniło a na stronie asusa nie ma takiego modelu płyty głównej

Dodane 10.01.2011 (Pn) 14:25

czy mogę to bez obaw zainstalować

Oczywiście na 99,9 % nic się nie stanie, zalecam instalowanie sterownika do chipsetu przed instalacja np. sterowników do dzwięku i nikt nigdy mi nie napisal ze cos sie popsuło

Niestety nic się nie zmieniło tryb dysku od razu po włączeniu komputera był na UDMA 6 ale zaraz potem znowu zmienił się na PIO

Witam
Mam pytanie do was
Przepraszam za pisowie z gory .
Kupilem nowa plyte glowna gigab.ab350m dolaczylem procek amd5 ryzen 2400 i 8gb ram ddr4 wlaczylem wszysko i nietrybi brak sygnalu na klawiaturze i monitorze czy mogl by mi ktos pomuc bo juz lape dola przy tym pozdtawiam