Jak zainstalować sterowniki do sprzętu audio?

Mój komputer nie wykrywa urządzenia audio, podejrzewam, ze to przez brak zainstalowanych sterowników bo jak tylko chce odtworzyć jakiś plik tego typu wyskakuje informacja : “Program Windows Media Player nie może odtworzyć pliku, ponieważ wystąpił problem z urządzeniem dźwiękowym. Urządzenie dźwiękowe może nie być zainstalowane na komputerze, może ono być używane przez inny program lub może nie działać prawidłowo” .

Oto dane mojego komputera :

Nazwa płyty głównej : Albatron PM266A (Pro) (3 PCI, 1 AGP, 2 DIMM, Audio, Video)

Karta dźwiękowa : VIA AC’97 Enhanced Audio Controller

To trochę stary sprzęt, ale mam nadzieję , ze da się to jakoś zrobić.

Proszę o pomoc.

Jaki Masz system operacyjny!

Wszystkie, dostępne sterowniki Masz Tutaj: http://www.albatron.com.tw/english/prod … iver&no=56

XP Professional

bolsowa199 , instalujesz kolejno:

chipset:

ftp://ftp.albatron.com.tw/product/it/mb … 1_4.43.zip

następnie dzwięk:

ftp://ftp.albatron.com.tw/product/it/mb … 16_3.5.zip

Po zainstalowaniu tych programów wyskakuje mi “NoAudioChp - entry not found in the string table”.

Jak zainstalować zintegrowana kartę dźwiękową w laptopie Toshiba Seria Satellite L750-1CXU part nr PSK1YE .

Kupiłam nowy laptop i chcę zainstalować windows XP , niestety nigdzie nie ma informacji jaką mam kartę dźwiękową,

Toshiba w Polsce nie wie, co sprzedaje gdy do nich dzwonię, serwis nie chce powiedzieć. W systemie wyświetla się : pci simple communićations,a we właściwościach PCI\VEN_8086&DEV_1C3A&SUBSYS_FC501179&REV_04\3&11583659&80 , co sugeruje, że jest to Vendor Search: 8086 – 0x8086 – Intel Corporation

Device Search: 1C3A – 0x1c3a – Intel Management Engine Interface.

Niestety nie trafiłam na żaden sterownik ani w Intelu ani w nVidia , ani w Realtek czy Conexant- bo nawet tu mi sugrowali , że to może być karta tej firmy.

jzmk , to są sterowniki do identyfikatora który podałas:

http://cdn2.devid.info/file/72/intel_ime_67_mb.zip

Do tego modelu laptopa producent nie wspiera innych (starszych) systemów operacyjnych niż Windows 7 więc próba zainstalowania XP kończy się właśnie tak jak u Ciebie.

djkamil09061991 ,

Dzięki . Zainstalowałam, w menadżeże urządzeń nie widzę już konfliktów, ale dźwięku nie ma , jest tylko piszczek.