Jak zainstalować system na licencji OEM na nowym dysku

Witam. Mam taką sytuację W laptopie zaczyna padać mi dysk (zgrzyta, tyka), i chcę go wymienić. 2 pytania:

  1. Czy jest legalny sposób na legalne zainstalowanie systemu na nowym dysku za pomocą mojej licencji OEM, czy muszę spiracić system np z internetu, i zainstalować go z takiej płyty/pendrivea?

  2. Czy kod do mojego systemu OEM może nie zadziałać, bo uzna wymianę dysku twardego za ingerencję w specyfikację sprzętową urządzenia? Z góry thx za odpowiedzi.

Jaką wersję systemu masz zainstalowaną?

 

Zrób sobie kopię obecnego dysku (partycja recovery, systemowa i co jeszcze chcesz) i przywróć ją na nowym - nie powinno być żadnych problemów

 

Jeśli masz system 8/8.1 możesz pobrać czysty obraz ze strony MS i zainstalować go na swoim laptopie.

  1. Licencja OEM nie jest przypisana do Dysku tylko do płyty głównej, jeśli ją byś wymienił był by problem. NIe musisz nic piracić, wymieniasz dysk, instalujesz system, i aktywujesz go normalnie. Instalujesz normalnie z płyty oryginalnej jak masz, jeśli nie masz to z jakiej tam masz i aktywujesz go kluczem który masz na nalepce.

  2. Kod będzie działał, wymiana dysku twardego nie ma nic do licencji OEM .

Chooosen , zapoznaj się, proszę, z tym tematem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Bzdura, a szczególnie jeśli chodzi o WIN8.

W7 też . XP zgoda .

 

http://forum.dobreprogramy.pl/przeniesienie-systemu-na-nowy-dysk-problem-t501118/

Cedar-> System to Win 7 x64 Home premium. Ale nie chciałbym przywracać całego systemu, tylko postawić świeży na nowym dysku(na starym jest już straszny śmietnik), tylko zrzucić sobie potem ze starego dysku na nowy kilka folderów z materiałami z uczelni itd. żeby to nie przepadło. Można to jakoś zrobić?

kamilooo_34-> Niestety nie mam obecnie dostępu do orginalnej płytki z systemem, i nie mam nawet płytek DVD, żeby sobie taką wypalić. Ale słyszałem, że można zrzucić instalkę na pendrive, i z niego zainstalować świeży system. Wie ktoś coś na temat, jak to zrobić?

Windows 7 USB/DVD Download Tool