Jak zainstalować system na nowy dysk?

będę o godzinie 16 bo idę do szkoły. Potem to zrobię i dam znać

2 polubienia

Udało mi się sformatować komputer ale dzięki za pomoc

1 polubienie

Ludzie ten format mi się skończył i po zrobieniu formata przed instalacją windowsa wyłączyłem komputer aby odłączyć dysk hdd i żeby został sam ssd żeby wgrać na niego system iiiiii uruchomiłem kompa i nie chce mi się wgrać system

Mam takie coś An operating system wasnt found try disconnecting any drives that dont contain an operating system. Press ctrl+ alt + del to restart

Uruchamiałeś bootowanie z nośnika bootowalnego?

1 polubienie

Nie wgrywam tego z nośnika tylko po formacie mam już system wgrywany. Odłączyłem nowy dysk i podłączyłem stary i działa uruchomiło mi się normalne wgrywanie windowsa ale ja chcę mieć system na dysku ssd. Da się to zrobić po wgraniu windowsa na stary dysk ?

Odłączasz stary dysk i stawiasz system na nowym dysku od nowa z nośnika CD/USB.
Jeżeli chcesz klonować system to ja ci nie podpowiem, może ktoś inny.

Ale nie mam systemu na nośniku.

Da się to zrobić inaczej ? Gdy już będę miał uruchomiony komouter na starym dysku ?

Widzę, że kompletnie nie znasz nawet podstaw tego, co chcesz zrobić. Poczytaj różne poradniki jak sklonować system na nowy dysk, bo to co robisz jest bez sensu.
Albo całkowicie nowa instalacja systemu na nowym dysku.

Jeśli jednak chcesz zostać przy starym systemie na nowym dysku, to możesz zrobić migrację - pomóc może choćby AOMEI Partition Assistant.

1 polubienie

Zrobiłem migracje systemu i teraz mam na 2 dyskach windowsa ale i tak używany jest ten z hdd. Jak to zmienić ?

Skoro zrobiłeś “migrację” (klonowanie?) na dysk SSD, to dysk HDD jest zbędny. Odłącz go od płyty głównej i sprawdź czy system uruchomi się na dysku SSD. Niekiedy trzeba poprawić ustawienia Boot w BIOSie tak, by system startował z dysku SSD (1-st).

1 polubienie

Odłączyłem hdd i system się nie uruchamia. Uruchamia się jedynie bios. Gdy klikam dysk ssd w boot menu to komputer próbuje się uruchomić i spowrotem uruchamia się bios. Nie wiem co mam zrobić

No to ta migracja coś Ci nie poszła. Gdyby dysk HDD był prawidłowo sklonowany na dysk SSD, nie było by problemu.

2 polubienia

Zrobiłem dokładnie to samo co osoba na filmie z Morele i ten film ma dobrą ocenę więc nie mam pojęcia gdzie jest problem i co mogłem źle zrobić

Już chciałem się poddać i nic z tym nie robić ale zrobiłem migracje innym programem i wszystko działa :wink: