Jak zainstalować system Windows 7 Home Premium?

(system) #1

Mam nowego kompa bez dysku podzielonego na partycje i teraz nie wiem, jak zainstalować system, tzn. instalacja samego systemu jest raczej banalnie prosta, ale czytałem, że najpierw trzeba coś zmieniać w biosie itp. Czy ktoś, kto robił już coś takiego, mógłby mi co nie co o tym powiedzieć? Co trzeba w biosie ustawić i jak w ogóle uruchomić ten bios? Czy po instalacji systemu, gdy komputer już się sam zrestartuje, trzeba jeszcze raz wchodzić do biosu, czy on sam się skonfiguruje?

(silvver) #2

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1233957.html

do BIOSu wchodzisz naciskając delete podczas ekranu post (taki czarny z cyferkami).

I ustaw sobie najpierw CD/DVD (jak zamierzasz instalować z płyty) lub pendrive/USB (jak windowsa z pendrive chcesz zainstalować) a na drugim miejscu twój dysk twardy.

Po instalacji wystarczy że wyciągniesz nośnik (płyta/pendrive) lub po prostu nie włączysz instalacji (albo przestawisz tak jak było na początku)

Jak masz nowy komputer, z płytą główną z UEFI to będziesz mieć coś podobnego: http://cdn.thetechjournal.com/wp-conten ... 4-2010.jpg wystarczy zmienić myszką kolejność napędów (te na samym dole)

(Profesorekml) #3

Żadne wchodzenie do biosu, nie ma takiej potrzeby !!

na swoim dysku, świeżym, tak samo na nowym komputerze, to instalacja przebiega intuicyjnie. Windows 7 Home Premium tworzy Tobie 2 dodatkowe partycje,

które mają po około 100MB. Są one potrzebne. :arrow: Wystarczyło, że włożyłem płytkę do napędu, i się instalowało, bez potrzeby grzebania w biosie :slight_smile:

:arrow: Dokładnie nie pamiętam, jak tam przebiegało, bo instalowałem system, gdzieś w sierpniu, albo wrześniu tamtego roku.

Poza tym, jeszcze zależy, jaki ma bios. Zwykły, czy np. American MegaTrends, tak, jak ja :slight_smile: Gdzie jest graficzny, a nie tekstowy, czy graficzny innej firmy.

Daj znać, co i jak

(xomo_pl) #4

dokładnie, nie trzeba wchodzić do biosu bo płyty główne mają już ustawiony rozruch z napędu jako pierwszy, potem dopiero jest dysk twardy.

Więc włączasz pc, wkładasz płytę, powinien się uruchomić instalator, dalej jest banalnie już.

Jak się nie włączy to restart pc (płyta w środku) i już powinien ruszyć.

Jak nie to trzeba wejść do BIOS (klawisz del klikasz po włączeniu pc aż się nie pojawi[niebieskie tło :P]) i przestawić kolejność Boot'owania:

1) DVD

2)HDD

po zainstalowaniu nic już nie musisz zmieniać w BIOS.