Jak zainstalować system Windows 8 przy braku dysku i recovery?

Jakiś czas temu kupiłam laptopa Toshiba z Windows 8. Kiedy go resetowałam czyli przywracałam do ustawień fabrycznych wysiadł mi prąd. Instalacja została przerwana i teraz nie mogę ponownie zainstalować systemu. Problemem w tym że nie dostałam dysku z windows 8. Co powinnam teraz zrobić? Komputer jest na gwarancji.

Ściągnij sobie

 

http://windows.microsoft.com/pl-PL/windows-8/upgrade-product-key-only

Problem w tym Że na moim komputerze nie ma obecnie jakby nic. Nie mogę wejść do systemu. Bo go tam nie ma.czy jest jakis sposób na przywrócenie dysku recovery?

Wejdź z tego co teraz piszesz, jedyne co musisz posiadać to klucz, wpisujesz ściągasz i nagrywasz na płytę, wkładasz do siebie instalujesz.

Pisze z telefonu. Klucza nie mam…mam tylko nalepke na spodzie komputera…

Klucz do WIN8 powinien być zapisany w BIOSie (UEFI). Nie wiem tylko czy przy instalacji system sam go znajduje bo nie miałem do czynienia z Win8. 

Na nalepce powinny być numery, to właśnie key. Ale z telefonu faktycznie może być problem, musisz albo iść do kogoś i ściągnąć, Albo poprosić w sklepie komputerowym pewnie mają, albo zadzwonić do MS w Polsce, może podeślą płytkę nową.

Pobrałam to mna telefon. To jakas aplikacja exe. Czy jak nagram to na płytę to będzie działać?

Raczej nie, to aplikacja która zacznie dopiero ściągać docelowa wersję.

Czyli jestem ugotowana… może spróbować skontaktować się z toshiba? Nie wiem co robić. Mam już dość tego systemu.od samego początku mam z nim problemy.

Najprościej jest poprosić kogoś o płytkę z Windows i wgrac ze swoim kluczem, ważne aby była ta sama wersja.  JAk nie masz możliwości to zadzwoń do Toshiby albo jakiegoś jej dystrybutora.

 

http://www.toshiba.pl/innovation/pl/generic/Distributor_contacts/

Cześć,

 

Płyty recovery należało sobie przygotować przy pierwszym uruchomieniu laptopa. Twój problem, że ich nie zrobiłaś.

Z producentem laptopa możesz się kontaktować, ale nie zdziw się jak każą ci za płyty recovery zapłacić.

Miałam to na komputerze tyle że prąd mi wysiadł. … tego nie przewidziałam.

A nie możesz teraz odpalić recovery kombinacją klawiszy?

Powinno jeszcze być na dysku…

A wiesz jaka to kombinacja?

Cześć,

 

Zapewne w instrukcji od laptopa znajdziesz informację jak uruchomić przywracanie systemu z partycji recovery.

A jeżeli nie masz instrukcji, to informacje znajdziesz na stronie producenta laptopa.

Po odpaleniu laptopa wciskaj klawisz F9.

Ewentualnie odesłać do producenta na gwarancję (jeśli jest) i w usterkach podać że, nie można przywrócić systemu z recovery.

Na bank sprawdzą dysk i przywróca Ci recovery do stanu fabrycznego.

Wiem bo sam tak dosyć często robię.

Pada podejrzenie na dysk a jak jest na gwarancji to do producenta.

Pozdrawiam.