Jak zainstalować system windows xp na windows 7 starter


(Postrowski222) #1

Mam pytanie czy mógł by mi ktoś pomóc bo kupiłem asusa Eee PC 1001HA i jest w nim system windows 7 starter ale gry się zacinają chodź wymagania spełnia i zamula czy jest możliwość wgrania drugiego systemu i jaki jest lepszy windows xp czy linux proszę o pomoc będę bardzo wdzięczny pozdrawiam :frowning:


(adrian1877) #2

Jaka to gra? Zresztą jakaby nie była (nie mówie o gierkach biurowych) 1GB na pkładzie to się nie dziw, że zacina, jak sam system zżera ze 700mb. Po drugie kiepściutka integra. Ale to jest netbook i jak sama nazwa wskazuje, że jest do internetu. Do gier 3D (nie licząc biurowych) to to się w ogóle nie nadaje.

Czy jest możliwość wgrania XP? teoretycznie tak. Ale sprawdź czy są sterowniki pod xp dla tej maliznoty. I o ile się nie mylę (moge się mylić) netboki nie mają napędu dvd, więc musisz z pendriva instalować xp.


(Postrowski222) #3

Ale wszystkie magania spełniają tylko windows nie jest dobry na need for speed undegrand itp a jak to sprawdzić te sterowniki albo czy też da się wgrać linuxa bo włąśnie nie wiem któego wybrać?? :frowning:


(sadaj72) #4

Linux nie jest do gier, tzn da się sporo gier uruchomić ale wymaga to kombinowania z ustawieniami wine, dla gracza znacznie lepszy będzie win, w tym przypdaku xp.

Chociaż z drugiej strony, do internetu linux będzie lepszy od tego win7 starter.


(adrian1877) #5

kto Ci takich głupot naopowiadał? Przecież gry sa robione głównie pod windwsa a nie pod linuxa a juz na pewno NFS z 2003 roku. Na pudełku na pewno jest napisane, że gra jest dedykowana pod windows 98, xp, viste (o ile była wtedy)

Jeśli nie masz pojęcia o komputerach, to nie polecam linuxa. tam nie będziesz instalował za pomocą 2xkliknięcia. Tym bardzien nie uruchomisz NFS chyba, że z wine, ale to jest loteria i tym bardziej się nie połapiesz. Sądząc po Twoich postach, drogi Panie daruj sobie linuxa, bo przy tym systemie pasuje mieć jako takie pojęcie, a skoro nawet sterów nie wiesz gdzie szukać…Po raz kolejny powtórzę. Netbook to nie komputer do gier. Co z tego, że przejdziesz na lunuxa, niby ma mniejsze wymagania, ale nawet nie będziesz umiał zainstalować gry.


(sadaj72) #6

Ale żeby mieć jako takie pojęcie to chyba wypada najpierw przetestować, a co do nfsa to fakt że na linuxie raczej nie pójdzie.


(Postrowski222) #7

to jak sprawdzić sterowniki w tm komputerze mozesz udzielić mi informacji/?? :frowning:


(adrian1877) #8

oj kolego i Ty chcesz instalować linuxa i jeszcze z pendraiva? Ciemno to widzę. klikasz na mój komputer prawym–>właściwości–>manager urządzeń i masz wsio podane. Najpotrzebniejsze to stery do karty wifi czy sieciowej.

tak, zgadza się, najlepiej się uczyć na własnych błędach, ale kolega musi mieć jeden pendrive 8GB na instalke windowsa 7 i drugi na linuxa, bo netbook nie ma napędu dvd. Poza tym, to może się okazać trudniejsze niz się wydaje dla początkującego.


(Postrowski222) #9

To jak mam zainstalować windowsa xp żeby były oba windowsy??


(Jasiek.w) #10

Poczekaj więc na to: http://www.ubucentrum.net/2011/03/ignit … nuksa.html


(adrian1877) #11

oj wymagania pewnie przerosną tego netboka skoro gra jest z 2011r.

Jak masz zainstalować win7 i xp? Musisz podzielić dysk na partycję i na każdej osobno zainstalować. i znowu utrudnienie bo nie masz napędu dvd. No i najpierw musisz instalować xp a potem na niego windows 7.


#12

pawelek199210 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif


(Piotrkijak) #13

… i będziesz potrzebował dwa pendrajwy - jeden na XP, drugi na 7 i przed formatem utórz sobie instalkę z 7, bo to wymaga wykorzystania cmd i potrzebny jest do tego zainstalowany już Windwos 7, bo na innym nie dasz radsy przekopiować bootloadera na pena a co za tym idzie nie zabootujesz instalatora 7… Jak skopiować istalator XP I 7 na pena znajdziesz przez google.


(Xemidra) #14

Witam,

Komplikujesz życie sobie, strasznie. Nawet jeżeli uda Ci się zainstalować XP to NFS i tak może ciąć, bo to jest stara i mało wydajna architektura procka a karta graficzna jest godna pożałowania. Jeżeli kupowałeś kompa z myślą, że na nim będziesz grał w takie tytuły to trzeba było brać Toshibę NB550D, która ma dwurdzeniowy procesor i dużo, dużo wydajniejszą kartę graficzną. Jak ten netbook Ci tak bardzo tnie to rozszerz sobie RAM do 2GB i będzie działał szybciej.

Pozdrawiam

Xemidra