Jak zainstalować system z HDD?

mam kompa compaq… niestety padł w nim CDROM… CDROM jest typu SLIM więc normalny nie pasuje, moje pytanie jak zainstalować na nim Windowsa XP używając do tego jedynie dyskietki i dysku … na dysk skopiowałem już płytę Windowsa ale co dalej? dysk podzielony na 2 partycje…

pierwsza partycja pusta (NTFS) a druga partycja z płytą (FAT).

Jak masz dyskietkię z np. Win98, wczytaj ją ustawiając w BIOSie jako pierwsze urządzenie stację dysków, następnie uruchom z dysku plik setup.exe, czyli plik startowy WinXP.

No niestety instalka Windy XP nie wystartuje z pod DOS’a ;]

Można zainstalować ale jest z tym strasznie duzo majdania, którtko mówiac instalacja będzie bardzo długa, i jeśli masz te 2 partycje w NTFS’ie to nic z tego prawdopodobnie nie bedzie ;]

Pierwsze to jak piszesz masz diw partycje, NTFS i FAT, wie skopiuj instalke na partycje z FAT (NTFS nie bedzie widziana w DOS’ie).

Zabootuj z dyskietki startowej Win98, przejdz do partycji np. F:\ i wydaj polecenie i386/winnt.exe.

Aha, na dsykietke startową wgraj plik smartdrv.exe, zaraz po zabootowaniu i uzyskaniu A:\> wpisz smartdrv.exe, co przyspieszy operacje na plikach, a ponadto instalator XP upomni sie o niego (jesli bys zapomnial)

Wszystko ładnie i ślicznie wszystko się kopiuje ale w pewnym momencie wyskakuje “proszę poczekać aż system Windows skopiuje pliki na twój dysk”

co mam zrobić? :confused:

ściągnij sobie dyskietki startowe z OS 200 (4 szt.)

Następnie wystartuj z nich, gdzie przejdź do konsoli odzyskiwania R , gdzie zmień format partycji C: na FAT32 wpisując komendę:

A następnie polecenie:

Za X: podaj literę partycji na której jest skopiowana płyta, domyślnie powinna być: