Jak zainstalować system z pliku wim.?

Witam wszystkich.

Moje pytanie kieruje do bardziej zaawansowanych użytkowników.

Problem polega na tym iż posiadam partycje recovery ale nie mam nośnika DVD Recovery wrzuciłem nowy system i go nie wypaliłem wiec straciłem dostep do partycji z oryginalna Vista. Skopiowałem partycje WINRE na zwykla partycje aktywna. i tam znalzlem same śmieci ale jeden z plików nazywa się FACTORY.WIM który otworzyłem przez 7zip. Plik ten w środku przypomina coś jak instalator ale gdy klikam w setup w polderze x86 to pisze mi żemam zamalo miejsca na dysku i że potrzebne jest min. 400mb przy czym jaj okolo 100GB…

Wiec pytam jakim programem mogę ten plik WIM przerobić na instalator i wrzucić go na DVD tak by bootowal. Dodam ze musiałbym go podzielić bo zajmuje ponad 8GB…

Prosze o rade.

I serdecznie pozdrawaim wszystkich.

Dodtakowo mam jeszcze jedno pytanko ale juz z innego wątku. (czy jak nagram BACKUP juz zainstalowanej visty na DVD programem Acronis True Image to czy po formacie albo zainstalowaniu innego systemu to DVD przywóci Viste w tanie jakim ją nagrałem?)-ps. do tego pytanka nie zakladam osobnego wątki bo to tylko krutka odpowiedź wiec niechce zaśmiecać forum.