Jak zainstalować Ubuntu 12.04 z pendrive lub z płyty CD?

Naciskam F12 i nic. Poprostu dalej trwa uruchamianie komputera. Ale zaciekawiło mnie to że podczas uruchamiania pisze że mam podłączonego pendrive do komputera. pisze normalnie TOSHIBA coś tam coś tam. oraz mój modem również jest widoczny na “drugim ekranie uruchamiania.”

Co widzisz zaraz po starcie? Grafikę na cały ekran, czy standardowy start BIOSu?

Na 3. miejscu jest u Ciebie “Removable”. Daj to na początek lub zaraz po CD. To może być właśnie start z USB.

W niektórych BIOSach (zwłaszcza nowszych) można ręcznie wybrać z czego ma boottować (zaraz po uruchomieniu komputera). Dlatego pytanie o Boot Menu.

Ja mam dość starego Biosa. Zaraz spróbuję z tym “removable”. Narazie trwa instalacja na pendrive tym programem który mi polecałeś.

Dziwne już z 5 minut cały czas jest 5 %

Pierwszym czy drugim programem? Proponuję na początku spróbować pierwszym.

UNetbootin.

Pierwszym próbowałem wczoraj i nic.

To spróbuj pierwszym. Tutaj masz bezpośredni link do ściągnięcia: http://www.pendrivelinux.com/downloads/Universal-USB-Installer/Universal-USB-Installer-1.9.1.0.exe

Tutaj masz instrukcje. Jak zrobisz wszystko tak jak tam, to powinno działać: http://www.ubuntu.com/download/help/create-a-usb-stick-on-windows

Zainstalowałem na pendrive, ale nie ma w biosie wyboru rozruchu z USB. Wszedłem w Boot Menu i wybrałem z listy mojego pendrive ale nadal nic się nie działo. ;/

Dodane 15.09.2012 (So) 19:30

Nie wiem czy to coś da ale jak próbowałem instalować w windowsie to prawie instalator załadował się do końca i pokazał się ten komunikat.

"Wystąpił błąd

‘NONE TYPE’ object has no attribute ‘get info’

więcej informacji w pliku dziennika c:\ … "

Zrobiłeś wszystko wg. tej instrukcji? Jeżeli tak to powinno działać. Przynajmniej powinno startować przy użyciu CD/DVD. Skąd pobierałeś te Ubuntu? Chodzi o to, czy obraz nie jest uszkodzony.

Z WUBI potrafią się pojawić takie krzaczki :wink: Więcej informacji masz w pliku dziennika.

Obrazu nie pobierałem ponieważ znalazłem go na płycie Niezbędnika ( takie czasopismo ). Właśnie też się dziwie bo robię wszystko tak jak trzeba a tu nic. Biosa już przkopałem całego i też nic nie znalazłem. Baa nawet w Boot menu kiedy wybieram pendrive to nic się poprostu nie dzieje. Ani z płyty CD bo przecież Windows mi startował normalnie a Ubuntu powinno normalnie startować ale tego nie robi. A ja mam nawet jeszcze lepsze rzeczy bo jakimś cudem odpaliłem ubuntu 12.04 ale wątpie że to jest to bo ja to zrobiłem tak…

1.Podpiąłem pendrive.

2.Włączyłem WUBI

3.Kliknąłem demonstracja/pełna instalacja

4.Wziąłem pomoc w rozruchu z CD.

5.Zainstalowało jakieś oprogramowanie.

6.Na końcu był restart komputera a tu mam do wyboru dwa systemy.

No to wziąłem Ubuntu a tu mi pulpit normalnie i widzę ikonkę zainstaluj 12.04 LTS. Ale Instalacja jest dla mnie jakaś dziwna bo w całym nacie pisze że lepiej instalować obok windowsa. Co to znaczy. Ja jak mam ten instalator to tylko jak włączam pierwszy raz to tylko mam do wyboru język i naprzód. a nie ma tam wypróbuj Ubuntu ani zainstaluj tylko poprostu instaluje, ale nie wiem co i jak więc nie robiłem.

Wiesz co to może być ?

Dodane 16.09.2012 (N) 9:24

aa i dodam jeszcze że włączam dziś windowsa a tu nie mam żadnej partycji prócz systemowej. Pewnie coś pomieszałem z tymi partycjami. ;/

Pewnie robiłeś tak: http://forum.dobreprogramy.pl/kubuntu-lts-lucid-lynx-wubi-nie-instaluje-systemu-t410632.html

Niestety nie wiem jak to działa, bo nigdy z tego nie korzystałem (“Pomoc w rozruchu CD”).

Wg informacji na screenach, dodaje wpis do bootmanagera XP, który pozwala uruchomić system z CD jeżeli normalnie są z tym problemy.

Mógłbyś zrobić zdjęcie jak to wszystko wygląda? Nie masz wyboru sposobu instalacji (np. obok Windows XP)?

Sugerowałbym też dla pewności (profilaktycznie) sprawdzić sumy kontrolne obrazu. Na płycie Niezbędnik’a również może zdarzyć się błąd.

Wersja 32 czy 64-ro bitowa?

Tutaj masz sumy kontrolne md5 dla Ubuntu 12.04.1:

06472ddf11382c8da1f32e9487435c3d - dla wersji 64-ro bitowej (amd64)

e235b63c02644e219b7bf3668f479c9e - dla wersji 32 bitowej (i386)

Sumy kontrolne możesz sprawdzić np. korzystając z WinMD5Sum. Możesz go pobrać z: http://www.nullriver.com/products

Możliwe, że masz tam 12.04. Sumy kontrolne będą więc następujące:

128f0c16f4734c420b0185a492d92e52 - dla wersji 64-ro bitowej (amd64)

d791352694374f1c478779f7f4447a3f - dla wersji 32 bitowej (i386)

Nie wiem co się stało ale zainstalowałem Ubuntu na pendrive LiLi USB Creator i normalnie ruszył. Restart i witaj Ubuntu. Zainstalowałem i nawet była opcja instalacji obok windows. Tak też zrobiłem i narazie działa.