Jak zainstalować Ubuntu 7.04?

Mam problem mianowicie z oficjalnej strony Ubuntu ściągnęłem sobie te oprogramowanie w postaci pliku .iso i puściłem przez daemont’a. No i pojawiło mi sie takie okienko - untitledut7.th.png i nie wiem gdzie mam terza kliknąć żeby Ubuntu sie zainstalował. Pomocy! !!

:smiley:

Płytę instalacyjną wypal np. przez Nero.

Gdy ją nagrasz, zrestartuj komputer i płyta powinna się zabootować.

ps. -> http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=20 demonstracja pt. “Linux: Instalacja systemu”

Pozdrawiam :slight_smile:

Ale przecież przepuściłem go przez daemon’a to chyba to samo napęd zwykły i napęd wirtualny ??

Nie.

Napęd fizyczny istnieje naprawdę, jest namacalny i przez to działa nawet bez systemu.

Wirtualny to stworzony w systemie przez program, jak sama nazwa wskazuje wirtualny, więc raczej nie da się nim zainstalować systemu.

Ty chciałeś zainstalować Ubuntu z poziomu windowsa :o ??

Ludzie to mają pomysły :?

Podobno się da :

http://czytelnia.ubuntu.pl/index.php/20 … s-windows/

Chcesz mieć linuxa to go zainstaluj normalnie a nie jakieś cuda stosujesz

Wybacz, ale mam go dłużej niż sądzisz.

Pisze się Linuksa :!:

Proszę nie pisać OT w dziale technicznym :evil:

BTW

Przyganiał kocioł garnkowi :stuck_out_tongue:

Po polsku pisze się samokrytyka

sebenb - tak ściągnięty obraz “iso” wypal pod Nero - najlepiej z prędkością maks 16 razy, ustaw w Bios-ie bootowanie z CD-Rom jako pierwsze, zrób restart kompa, włóż płytkę z Linuksem do napędu - jeżeli wszystko jest w porządku pojawi Ci się okno z opcjami - na początek wciśnij F2 i wybierz język polski - potem Enter a dalej postępuj tak jak pisze w Instalatorze - i to wszystko

Rodzinę “buntu” można zainstalować spod “windy” ale musisz pobrać plik z systemem - będzie miał rozszerzenie “exe” Takiej instalacji raczej nie polecam.

To by było chyba wszystko

Pozdrawiam

P.S. No tak zapomniałbym o jednej rzeczy - płyta z Ubuntu to oczywiście LiveCD, ale to chyba wiesz

A tak na końcu - jeżeli ktoś prosi o poradę - to należy mu pomóc, a nie udawać niewiadomo jakiego “guru”. Dlaczego na polskich forach zamiast pomóc, traktuje się początkujących z “góry”? Chyba nigdy tego nie zrozumiem!

tylko wypal płyte orazu ISO, a nie nagrywaj ISO na płyte (wiem banał, ale nie takie przypadki widziałem :wink: )a bedziesz miał linuxa do instalacji

aha ok dzięki za pomoc :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: