Jak zainstalować Ubuntu obok Windowsa7

a jak mogłem go niewłaściwie przygotować? sformatowałem i wgrałem na niego ubuntu programem Universal USB Installer. w biosie widze swojego pendriva, ale już nie wyszukuje go przy bootowaniu.

mam kilka płyt 700mb. dałoby radę zainstalować w dwóch partach system? ISO zajmuje 960mb.

Jeżeli obraz płyty Ubuntu nie mieści się na płycie CD to nagraj go na płytę DVD.

Nie mam póki co takich. Napisałem, że mam tylko te po 700mb. Mam rozumieć, że nie można w dwóch partach zainstalować z płyt cd 700mb?

Nie da rady czegoś takiego zrobić.

ok, mam już na płycie ubuntu. jak wystartuję z cd i zainstaluję, to muszę ponownie wejść do biosu ( reboot po instalacji ) i ustawić już bootowanie z dysku twardego i wtedy będę miał do wyboru WIndowsa 7 i Ubuntu, tak?

Tak, jak już poprawnie zainstalujesz Ubuntu to ustaw w BIOSie aby komputer startował z dysku twardego. Podczas startu komputera będziesz miał możliwość który system chcesz uruchomić.

Właśnie piszę z Ubuntu 12.04 :slight_smile:

Wszystko poszło gładko, zainstalowałem obok Windowsa7 :slight_smile:

Mam tylko takie pytanko - jak włączam komputer, to automatycznie loguje mnie na Ubuntu. Jak więc zrobić, żeby móc wybrać przy starcie system, którego chcemy używać? :slight_smile:

I jeszcze - partycje dysku twardego mają nazwe, np System plików o rozmiarze xx GB.

Jak mogę zmienić nazwę? Z windowsa pamiętam po nazwach jakie były pliki. Np muzyka była na partycji E:.

Na pewno zainstalowałeś Ubuntu obok Windows 7? Pytam ponieważ z tego co pamiętam po instalacji Ubuntu obok Windowsa podczas startu komputera powinieneś mieć możliwość wyboru systemu który chcesz uruchomić.

Ja dość dawno nie miałem do czynienia z Linuksem więc nie chcę cię wprowadzić w błąd. Jedyne co mogę ci polecić do załóż osobny wątek w dziale Systemy operacyjne GNU/Linux, opisz swój problem a na pewno ktoś ci pomoże.

Tak, na pewno. Przy instalacji było do wybrania “ubuntu obok Windows 7” i "zastąp Windows 7 ubuntu ", wybrałem obok Windowsa.

W takim razie załóż osobny temat w dziale Systemy operacyjne GNU/Linux, opisz swój problem a na pewno ktoś ci pomoże.

Ok, dzięki. Jeszcze raz dziękuję Panowie za pomoc :wink:

Można zamknąć.