Jak zainstalować w Fedora 19 sterownik grafiki AMD 13.1?

Chciałbym zapoznać się bliżej z Fedorą 19. Zainstalowałem na swoim lapku tę właśnie dystrybucję w wersji 64 bitowej z KDE. Ponieważ mój Radeon HD 6470M nie chce działać ze sterownikiem w wersji 13.4 muszę zainstalować jakąś starszą wersję np. 13.1, która działa na innych dystrybucjach. Czy może mi ktoś pomóc? Swoje problemy ze sterownikiem 13.4 opisałem w tym wątku: czy-uzywa-ktos-amd-catalayst-radeon-6470m-t532191.html

na stronce producenta znajdziesz tak samo można pobrać bezpośrednio z repozytorium

Polecenie

yum install kmod-catalyst xorg-x11-drv-catalyst

instaluje sterownik w wersji 13.6 Beta i mam ciemny ekran. Natomiast instalowanie sterownika pobranego ze strony AMD czyli plik .run kończy się komunikatem o braku czegoś, co jest niezbędne. Zainstalowałem

yum install kernel-headers

ale to niczego nie zmienia. Wszystko wskazuje na to, że niedługo skończy się moja przygoda z Linuksem, bo sterownik 13.4 albo nowszy wkracza do wszystkich dystrybucji.

Jaki komunikat ci się wyświetla jak próbujesz zainstalować sterownik ze strony AMD?

Zacytować nie potrafię, lecz jak napisałem wyżej, jest to komunikat o braku w systemie czegoś, co jest niezbędne. Nie podaje jednak czego mu brakuje.

ubuuser:

yum groupinstall 'Development Tools'

Po wykonaniu tej komendy spróbuj zainstalować te sterowniki

BTW, Jak znasz angielski to się spytaj na kanale IRC #fedora w sieci freenode.

Zainstalowałem i nadal bez sukcesu.