Jak zainstalowac wbudowaną kamere?

(Marysia556) #1

laptop: fujitsu siemens amilo Pi2540 T2330

Nie wiem co robić, nigdzie nie mogę znaleźć sterowników do tej kamery, nie wiem jak ja zainstalować... Proszę o pomoc!

(adam749) #2

Jaki masz system??

(zaklik) #3

Jak jest wbudowana to sterowniki napewno są na płytce ze sterownikami . Jak nie masz płytki to http://support.fujitsu-siemens.com/com/ ... loads.html

(Marysia556) #4

Mam Vistę i nie dostałem zadnej płytki....sprawdzę na tej stronie. Tak...tylko co mam tam wpisać i gdzie? he...kompletnie sie na tym nie znam :frowning:

(zaklik) #5

OMG , bierzesz Notebooks ===> amilo ===> pi ===> 2450

(adam749) #6

W 1 oknie wpisujesz "amilo Pi2540" i ENTER > zaznaczasz Windows Vista > Internal Imagine Device

(sosen86) #7

wubierz sobie na tej stronie co podana swój model laptopa i tam będzie Internal Imagine Device --> Bison Cam NB Pro

Chicony - CNF6133 (1.3M build in camera) i to chyba będzie to

(adam749) #8

Tam w obu przypadkach jest napisane że driver, czyli sterownik. Jak nie będzie działać pierwsze to ściągnij i zainstaluj to drugie.

(Marysia556) #9

Zarówno Bison Cam NB Pro jak i Chicony-CNF6133 (1.3M build in camera) po ściągnieciu to ten sam plik do rozpakowania... w ktorym znajduje sie folder, ale nie ma zadnej aplikacji do zainstalowania tylko jakies pliki .dll , .iss itp. Jest jedna ikonka "setup" ale okazalo sie ze to jest do "uninstall";/;/

(adam749) #10

Klikasz na te setup i uruchomi się instalacja.

beztytuuyi7.th.jpg

(Marysia556) #11

Te setup jest do deinstalacji..tam pozniej pojawia się slowo "uninstall":stuck_out_tongue:

(adam749) #12

Czyli najwidoczniej masz już to zainstalowane. Kliknij na ten unistall, potem zresetuj kompa i zainstaluj te oprogramowanie ponownie.

(Marysia556) #13

Odinstalowałam....he ale teraz czym zainstalowac? Jest cos takiego jak SilentInstall.exe , ale to nic nie daje:(

(adam749) #14

No ściągasz to co podaliśmy w linkach i opisach i uruchamiasz setup i instalujesz.

Jak się nie pokażą żadne ikonki do odpalenia kamery to w folderze VistaXPx86_inf znalazłem aplikacje do odbierania obrazu z kamerki więc spróbuj ją odpalić i ewentualnie skopiuj je gdzieś.

(Marysia556) #15

adam749, setup.exe jest do deinstalacji, nie wiem ktora aplikacje uruchomic,zeby cokolwiek zainstalowac z tego folderu..

aplikacje BisonMnt i LiveCam nie działają, pokazują się tylko białe okna.

(Marysia556) #16

Powiedzmy ze udalo mi sie zainstalowac wreszcie ten setup.exe....hm jednak teraz po ponownym uruchomieniu komputera nie ma zadncyh zmian....kamery nie wyszukuje ani skype, ani powerdv ...

(zaklik) #17

Siedzę na xp więc nie wiem dokładnie ale w viście powinno być miej więcej tak samo . Panel sterowania ===> Skanery i aparaty fotograficzne , jeśli tam jest to jest dobrze . Pozostanie kwestia konfiguracji skype

(Marysia556) #18

w Skanerach i aparatach fotogradficznych nic nie ma...

sterowniki juz zainstalowane,wiec chyba powinno byc juz wszystko okej.. Jednak nic się nie dzieje,nadal wszystko tak, jakby kamerki nie było :confused: Prosze o pomoc, caly dzien juz sie z tym mecze...:frowning:

(Marysia556) #19

Wczoraj dzieki kombinacji klawiszy fn + f7 kamera zadziałała....jednak dzisiaj po ponownym uruchomieniu komputera znow nie działa! a komputer nawet nie reaguje na fn+f7 ...