Jak zainstalowac wbudowaną kamere?

laptop: fujitsu siemens amilo Pi2540 T2330

Nie wiem co robić, nigdzie nie mogę znaleźć sterowników do tej kamery, nie wiem jak ja zainstalować… Proszę o pomoc!

Jaki masz system??

Jak jest wbudowana to sterowniki napewno są na płytce ze sterownikami . Jak nie masz płytki to http://support.fujitsu-siemens.com/com/ … loads.html

Mam Vistę i nie dostałem zadnej płytki…sprawdzę na tej stronie. Tak…tylko co mam tam wpisać i gdzie? he…kompletnie sie na tym nie znam :frowning:

OMG , bierzesz Notebooks ===> amilo ===> pi ===> 2450

W 1 oknie wpisujesz “amilo Pi2540” i ENTER > zaznaczasz Windows Vista > Internal Imagine Device

wubierz sobie na tej stronie co podana swój model laptopa i tam będzie Internal Imagine Device --> Bison Cam NB Pro

Chicony - CNF6133 (1.3M build in camera) i to chyba będzie to

Tam w obu przypadkach jest napisane że driver, czyli sterownik. Jak nie będzie działać pierwsze to ściągnij i zainstaluj to drugie.

Zarówno Bison Cam NB Pro jak i Chicony-CNF6133 (1.3M build in camera) po ściągnieciu to ten sam plik do rozpakowania… w ktorym znajduje sie folder, ale nie ma zadnej aplikacji do zainstalowania tylko jakies pliki .dll , .iss itp. Jest jedna ikonka “setup” ale okazalo sie ze to jest do “uninstall”;/;/

Klikasz na te setup i uruchomi się instalacja.

beztytuuyi7.th.jpg

Te setup jest do deinstalacji…tam pozniej pojawia się slowo “uninstall”:stuck_out_tongue:

Czyli najwidoczniej masz już to zainstalowane. Kliknij na ten unistall, potem zresetuj kompa i zainstaluj te oprogramowanie ponownie.

Odinstalowałam…he ale teraz czym zainstalowac? Jest cos takiego jak SilentInstall.exe , ale to nic nie daje:(

No ściągasz to co podaliśmy w linkach i opisach i uruchamiasz setup i instalujesz.

Jak się nie pokażą żadne ikonki do odpalenia kamery to w folderze VistaXPx86_inf znalazłem aplikacje do odbierania obrazu z kamerki więc spróbuj ją odpalić i ewentualnie skopiuj je gdzieś.

adam749, setup.exe jest do deinstalacji, nie wiem ktora aplikacje uruchomic,zeby cokolwiek zainstalowac z tego folderu…

aplikacje BisonMnt i LiveCam nie działają, pokazują się tylko białe okna.

Powiedzmy ze udalo mi sie zainstalowac wreszcie ten setup.exe…hm jednak teraz po ponownym uruchomieniu komputera nie ma zadncyh zmian…kamery nie wyszukuje ani skype, ani powerdv …

Siedzę na xp więc nie wiem dokładnie ale w viście powinno być miej więcej tak samo . Panel sterowania ===> Skanery i aparaty fotograficzne , jeśli tam jest to jest dobrze . Pozostanie kwestia konfiguracji skype

w Skanerach i aparatach fotogradficznych nic nie ma…

sterowniki juz zainstalowane,wiec chyba powinno byc juz wszystko okej… Jednak nic się nie dzieje,nadal wszystko tak, jakby kamerki nie było :confused: Prosze o pomoc, caly dzien juz sie z tym mecze…:frowning:

Wczoraj dzieki kombinacji klawiszy fn + f7 kamera zadziałała…jednak dzisiaj po ponownym uruchomieniu komputera znow nie działa! a komputer nawet nie reaguje na fn+f7 …