Jak zainstalować Win 7 na dysku c


(Grzegorz Osator) #1

Witam!

Potrzebuję mieć Win 7 na dysku C, ale jednocześnie potrzebuję na C Windows Vista.

W Becie było tak, że Vista była na C, a 7 instalował się na innym dysku, ale po uruchomieniu systemu zawsze aktywny miał przypisaną literkę C.

Jak zrobić aby na RC się zainstalowało tak samo?


(IrasDeeJay) #2

Mam nadzieję, że nie instalujesz dwóch systemów na jednej partycji. Aby zainstalować kolejny Windows najlepiej mieć jeszcze jedną partycję jako "primary". Przykład - Masz 3 partycje - 1 - Vista, 2 - Win7, 3- partycja rozszerzona a w niej dyski logiczne. Rozumiem, że masz teraz tylko jeden system. Zatem musisz zainstalować sobie jakiś menager partycji, oraz partycję z Vistą ustawić jako nieaktywna, natomiast partycja na której będziesz instalować Win7 musi być aktywna. Później uruchamiasz komputer ponownie, i Vista powinna już się nie uruchamioać. Jeśli tak to dobrze. Wkładasz płytę albo Pendrive z Windows 7 i jedziesz :slight_smile:


(Hen Gra) #3

ja mam 3 systemy (2x Vista i Win7) na różnych partycjach i każdy z nich przypisuje "swojej" partycji literkę C

nic nie kombinowałem tylko normalnie instalowałem systemy, więc myślę że Ty też nie musisz nic kombinować/przestawiać


(Grzegorz Osator) #4

Bez kombinowania zainstalował mi 7 na partycji E.

A z uaktywnieniem partycji jakaś zaćma mi na głowę padła - bo rozwiązanie jest przecież oczywiste... :slight_smile:

Dzięks w każdym razie :slight_smile:


(Blady2012) #5

Przecież z instalatora Windows można zrobić wszystko z partycjami:sformatować,na nowo założyć partycje,podzielić jedną partycję na dwie,wybrać na której ma być zainstalowany system.Nigdy nie wolno instalować dwóch systemów na tej samej partycji,bo oba systemy nie będą działać prawidłowo i mogą się uszkodzić jakieś ważne pliki systemowe.Pozatym po ci ci Vista 2 razy zainstalowana na 2 innych partycjach.Ja bym zrobił tak:Format wszystkich partycji,stworzyłbym partycję C:\ i D:\ i na tej pierwszej bym zainstalował Windows Vista a na tej drugiej Windows 7 i problem z głowy.