Jak zainstalować Win 7 na dysku c

Witam!

Potrzebuję mieć Win 7 na dysku C, ale jednocześnie potrzebuję na C Windows Vista.

W Becie było tak, że Vista była na C, a 7 instalował się na innym dysku, ale po uruchomieniu systemu zawsze aktywny miał przypisaną literkę C.

Jak zrobić aby na RC się zainstalowało tak samo?

Mam nadzieję, że nie instalujesz dwóch systemów na jednej partycji. Aby zainstalować kolejny Windows najlepiej mieć jeszcze jedną partycję jako “primary”. Przykład - Masz 3 partycje - 1 - Vista, 2 - Win7, 3- partycja rozszerzona a w niej dyski logiczne. Rozumiem, że masz teraz tylko jeden system. Zatem musisz zainstalować sobie jakiś menager partycji, oraz partycję z Vistą ustawić jako nieaktywna, natomiast partycja na której będziesz instalować Win7 musi być aktywna. Później uruchamiasz komputer ponownie, i Vista powinna już się nie uruchamioać. Jeśli tak to dobrze. Wkładasz płytę albo Pendrive z Windows 7 i jedziesz :slight_smile:

ja mam 3 systemy (2x Vista i Win7) na różnych partycjach i każdy z nich przypisuje “swojej” partycji literkę C

nic nie kombinowałem tylko normalnie instalowałem systemy, więc myślę że Ty też nie musisz nic kombinować/przestawiać

Bez kombinowania zainstalował mi 7 na partycji E.

A z uaktywnieniem partycji jakaś zaćma mi na głowę padła - bo rozwiązanie jest przecież oczywiste… :slight_smile:

Dzięks w każdym razie :slight_smile:

Przecież z instalatora Windows można zrobić wszystko z partycjami:sformatować,na nowo założyć partycje,podzielić jedną partycję na dwie,wybrać na której ma być zainstalowany system.Nigdy nie wolno instalować dwóch systemów na tej samej partycji,bo oba systemy nie będą działać prawidłowo i mogą się uszkodzić jakieś ważne pliki systemowe.Pozatym po ci ci Vista 2 razy zainstalowana na 2 innych partycjach.Ja bym zrobił tak:Format wszystkich partycji,stworzyłbym partycję C:\ i D:\ i na tej pierwszej bym zainstalował Windows Vista a na tej drugiej Windows 7 i problem z głowy.