Jak zainstalować WIN XP na dysku SCSI

Witam,

Proszę o pomoc. Mam nowy komputer na płycie Gigabyte GA-EP35-DS3L/S3L oraz 160GB dysk. W biosie nie widać tego dysku natomiast w jednej z opcji biosu pisze ze jest dysk na SCSI. Podczas instalacji Windowsa XP wszytko idzie ok. Dysk jest widoczny, jednak podczas tworzenia partycji i formatowania wywala błąd że nie można dokończyć formatowania i mam upewnić się czy dysk nie jest uszkodzony i czy mam sterownik SCSI do dysku. Na tym kończy się cała instalacja systemu. Próbował z płyty dołączonej do komputera na dyskietkę zgrać sterowniki do SCSI i podczas instalacji wciskam klawisz F6, ładuje sterowniki z dyskietki i niestety nie przechodzi do ukończenia formatowania dysku.

Jak mam ten problem obejść żeby zainstalować Windowsa? może trzeba jakieś specjalne sterowniki lub coś w biosie zmienić ?

Komputer jest nowy, a dysk? Może jest walnięty i dlatego nie chce się sformatować.

Może byś dał nazwę dysku?

jeśli chodzi o dysk to jest nowy, w ogóle to jest nowy komputer. Jest tam dysk Seagate SV35.3; 250GB, Serial ATA/300, 7200 RPM, 8MB cache

Skąd SCSI na tej płycie?

Wejdź do Biosu i wybierz Load optimized Defaults. Następnie przejdź do Integrated Peripherals i przestaw SATA Mode z AHCI (ew Raid) na IDE. W Advanced Bios Features, First Boot Device ustaw na HDD.