Jak zainstalować win xp w ram dysku?

witam jak zainstalować win xp w ramdysku?

jak przygotować ramdysk?

jak zainstalować na nim system?

mój Komputer to Dell D600

1,6 centrino 2mb cache

2gb ramu

dziękuję za zainteresowanie tematem pozdrawiam semigb

Sadzę że sie nie da.

Chodzi ci o instalację systemu na pendrivie? Czy co, bo do końca tego nie rozumiem. Jeżeli mam to rozumieć dosłownie to to jest chyba niemożliwe.

tak dosłownie!! wiem ze to możliwe nie znam sposobu! !!

hey

Ramdysk

W poście nr19 masz wyjaśnienie z czym to się je: wirtualna partycja w pamięci

Pewnie to miałeś na myśli ale obawiam się, że systemu na tym nie postawisz. :stuck_out_tongue_winking_eye:

Napewno się nie da. Ramdysk jest bardzo szybki ale niestety cała jego zawartość znika po wyłączeniu komputera.

Mógł powiedzieć, za na pamięci wymiennej. :stuck_out_tongue_winking_eye:

Miszkurka2000 myślał pewnie o instalacji w pamięci operacyjnej. :stuck_out_tongue_winking_eye:

ale ja nie będę wyłanczał tego:}

Złączono Posta : 14.06.2007 (Czw) 22:12

chodzi o operacyjną pamięc

Miszkurka2000 dobrze myślał. Ramdysk tworzy się w RAMie.

W operacyjnej (RAM) nie da się.

lol,

ales zadanie wymyslil…

spod windowsa xp mozna samemu stworzyc ramdisk o wielkosci 32MB, przy pomocy ramdisk.exe do 64MB,

profesjonalne programy, czyli platne, potrafia alokowac partycje do 2GB- to wciaz troche malo do poprawnego dzialania OS (min. to 3.5GB),

teoretycznie, potrzeba 8GB ram na takie zabawy- 3GB pamiec + 1GB plik wymiany i 4GB na OS

95/98 się dało zainstalować na ramdysku. XP się raczej nie da.

W pamięci operacyjnej nigdy tego nie zrobisz (instalacja xp). Jeśli masz kasę, możesz kupić jakiś i-ram (na razie chodzą chyba do 4 GB) np. coś takiego: http://pcarena.pl/page/79558/GO-RAMDISK-BOX-Gigabyte-a/ . Albo też możesz zainstalować xp na dysku wymiennym pod USB, bardzo dobry opis tutaj: http://www.poradyit.pl/index.php?option … &Itemid=34

Nie wiem, czy można wg tego opisu instalować na pendrive - być może tak.

to jak w takim razie wykorzystać 2gb ramu? macie jakies propozycje

Możesz komuś podarować… na przykład mnie :slight_smile:

Albo przykładowo stworzyć ramdysk na pliki tymczasowe przeglądarki internetowej. Albo uruchomić sobie maszynę wirtualną i jednocześnie używać dwóch systemów operacyjnych. Albo zostawić w spokoju i mieć zapas jak uruchomi się konwersję olbrzymiego pliku AVI… :slight_smile:

Żadnego systemu nie da się zainstalować na ram dysku. Każdy instalator wymaga restartu, a po restarcie są kasowane wszystkie pliki z ramdysku więc będzie od nowa w kółko kopiować, reset i tak nom-stop. :slight_smile:

ale można przywrucić obraz systemu! !!