Jak zainstalować win10 z płyty przez tails?

Mam oryginalny windows 10 i teraz przy instalacji Windowsa wyskakuje żeby sformatować uefi na fat32

https://megawrzuta.pl/download/20591e917881a4e0711e76ea885153d2.html

Dlaczego nie podajesz klucza instalacyjnego i dlaczego używasz wersji instalatora z 2015 roku zamiast najnowszej ze strony MS?

Taka kupiłem wersję z komputerem 2 lata temu bo nie chce mi się wpisywać.

Przygotuj sobie czystą płytę lub pendrive.
Korzystając z innego (działającego) Windowsa pobierz najnowszą wersję systemu https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10ISO
Napisałem żeby zrobić to z innego Windowsa, dzięki czemu nie będziemy musieli ci tłumaczyć jak wypalać obrazy ISO przy użyciu Linuksa, bo na Windowsie będzie łatwy w użyciu kreator na zasadzie “dalej, dalej, dalej” :wink:
Z tak utworzonym instalatorem powtórz proces instalacji, ale przy wyborze dysku docelowego usuń 2 pierwsze partycje (te z opisem system i msr) jeśli nie miałeś żadnych danych na dysku D to śmiało możesz usunąć wszystkie partycje i zainstalować system w nieprzydzielonym miejscu, a on sam już sobie utworzy te które potrzebuje.
Tails nie będzie ci do niczego potrzebny.

1 polubienie

Tam 549 MB można instalować .Niżej screen

Dlaczego masz na dysku jakąś partycję 549MB? Usuń wszystkie partycje tak jak pisałem i kliknij dalej, instaluj, czy co tam potwierdza instalację na nieprzydzielonym miejscu. Teraz nie wiem dlaczego instalator głupieje bo nie potrafi zmienić tablicy partycji z MBR na GPT.
Jeśli po usunięciu nadal będzie miał problemy, to odpal jakiegoś linuksa, uruchom gparted, w menu device/urządzenie (o ile pamiętam) będzie opcja “utwórz nową tablicę partycji” i wybierz GPT. Zapisz zmiany i jeszcze raz z instalatorem.

2 polubienia

Wykasowałem wszystkie partycje i teraz się instaluje.

Chwila szukania: Zmiana partycji MBR na GPT Windows 10

1 polubienie

Udało się stary pierwszy raz w życiu przy waszej pomocy naprawiłem komputer.

Stary flaszka ci się należy

Byle nic z procentami, abstynentem jestem :smiley: a poważnie, najważniejsze że wszystko działa poprawnie.

@aktywny27 dlaczego dublujesz tematy? (dubel kasuje!)

@aktywny27 zdradzisz nam ile masz lat?

Pewnie 101 i zwolniony z wyboru położnej.

1 polubienie

34 lata

A na serio?