Jak zainstalować win10 z płyty przez tails?

Jak zainstalować win10 z płyty przez tails i jak zainstalować pulse audio.Proszę o szczegółowe instrukcje jak krok po kroku wykonać.Czekam teraz na odp i szybką.

Chcesz zainstalować Windows 10 na systemie Tails uruchomionym z pendrive?

Z płyty

Zdradzisz mi do czego miałaby służyć taka instalacja?

Bo nie umiem zainstalować normalnie windowsa 10 z płyty .Wczoraj miałem problemy z netem i robiłem przywrócenie kompa do stanu początkowego i przy instalacji i jakiś błąd wyskakiwał i chce zainstalować dlatego przez tails cały win10 a tailsa mam uruchomiony z pendriva.

Bootloader z płyty jest wykrywany przez BIOS/UEFI, a nie z innego systemu operacyjnego. Chyba że ty chcesz go zainstalować w maszynie wirtualnej? :thinking:

To co planujesz zrobić to kompletne pomieszanie z poplątaniem. Jedyne co możesz zrobić za pomocą Linuksa to wypalić ISO z Windows 10 na płycie/pendrive i z nich wystartować nową instalację. Ale na Tails nie zainstalujesz Windows.

Bo mam windowsa 10 na płycie i nie da się zainstalować przez tails z płyty win10

Nie rozumiem, czy płyta z Windows10 nie chce Tobie bootować?:thinking:

Chce tylko wyskakuje komunikat błąd winloader coś takiego

Więc nie ten dział. Problem dotyczy typowo Windowsa. Na Linuxie możesz co najwyżej wypalić USB lub płytę z Windowsem 10 pobranym ze strony Microsoftu. W przypadku USB, bootowalnego pendrive’a tworzy się z użyciem WoeUSB.

https://megawrzuta.pl/download/e1cd3acd65ebd544a87e08bcbe7c0e1a.html

Filmik nagrałem tabletem trochę kiepskie ale zawsze coś i dałem na megawrzutę

@aktywny27 Jaki efekt końcowy chcesz osiągnąć?

Chce zainstalować system operacyjny Windows 10

Ok. A do czego Ci Tails?

Bo chciałem przez tailsa setup

Wyjaśnij bo z powyższego nie wiadomo o co CI chodzi.

Mam nowy filmik i zaraz wrzucę go

Czy Ty chcesz postawić pirackiego WIndowsa i wydumałeś sobie, żeby robić to ukrytym przez Tails? :wink: