Jak zainstalować Win7 x64 mając XP 32 bit?

Witam, mam takie pytanie. Posiadam w tej chwili Win XP wersję 32 bitową. W jaki sposób mam zainstalować Windowsa 7 64 bitowego? Jak ustawiam botowanie z płyty przy uruchamianiu kompa, to nie chce czytać płytki z W7, z XP czyta normalnie i przechodzi do instalacji.

Problem pewnie prosty do rozwiązania, ale dla mnie jednak nowy. Z góry dzięki za informacje.

A masz napęd DVD czy CD ? Procek obsługuje 64-bit aplikacje ? - Sprawdź na google.pl :wink:

Po latach używania XP uznałem, że przesiadka na Win7 to jednak już raczej przyszłościowa konieczność, a jeśli to na 64 bity (skoro procesor jest odpowiedni i 3 giga ramu)

Procek jest dobry, bo to Athlon x2 4000+

A co do napędów to mam 2 DVD.

a płytka bootowalna??

no właśnie

  • jesteś pewny, że płytka bootowalna? może jakoś nieudolnie zrobiona piracka wersja, która nie bootuje

  • skoro masz 2 napędy DVD, to pewny jesteś, że do dobrego wkładasz płytkę?

  • a może po prostu masz wyłączone bootowanie z DVD w BIOSie?

“- a może po prostu masz wyłączone bootowanie z DVD w BIOSie?”

Płyta główna to Abit KN9, tam są tylko opcje Floppy, LS 120, Hard Disk, CD ROM, ZIP 100, USB-FDD, USB-ZIP, USB-CDROM, Legacy Lan. W napędzie DVD ładnie botuje CD, a DVD nie bardzo…

i w obu napędach DVD jest tak samo

w takim razie pozostaje tylko wersja taka, że twoja płytka nie jest bootowalna.

czyli ta wersja Win7 którą ściągnałem (oczywiście tylko do potestowania, bo chcę sprawdzić produkt, zanim go kupię-evaluation copy) nie jest botowalna?

Macie może jakiś link do prawidłowej wersji, która się załaduje?

Dodane 30.07.2009 (Cz) 22:12

Problem rozwiązany-wcześniej po prostu rozpakowywałem pliki i wrzucałem na płytkę, teraz wypaliłem w postaci obrazu ISO i botuje…

dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam

witam

Mam wind xp 32bit ale procesor dual core pentium e5200 2.5ghz który obsługuje 64bit, i takiego windowsa 7 mam zamiar instalować. Dysk jest 640gb i teraz pytanie jak zainstalowac win7? tzn czy obok xp (i dwa bedą na pc) i jak podzielić już zrobione partycje (te pod xp co już są )? (aktualnie mam 3 dyski C D E)

czy sformatować cały dysk twardy i od nowa tworzyć dyski z czego na jednym powiedzmy 100gb instalować win7?

a i czy np format dla C (100gb ten pod xp) i tutaj instalować win7 z czego musze miec pewnosć ze dyski D i E będą nietkniete, bo moze nie musze całego dysku formatować

prosze o odpowiedz dziekuje

Żeby zainstalować windows 7 64 bit zamiast XP 32 bit wystarczy ściągnąć obraz z oficjalnej strony microsoft i po prostu nagrać go np . nero na płytę wybierając nagrywalka -> nagraj plik obrazu , dzięki temu nie będzie w biosie wywalał błąd . Potem przy wyborze partycji na której zostanie zainstalowany windows 7 trzeba wybrać partycję z XP 32 bit dać advenced option i formatuj .

@kadaj

Ja mam dwie partycje z czego na system Windows 7 64 bit przeznaczyłem 30 gb i zostało mi około 15 . Jak chcesz mieć tylko Windows 7 to zrób jak napisałem powyżej , a jak chcesz mieć dwa systemu to zrób specjalnie dla niego partycje o rozmiarze np. 40 gb .