Jak zainstalować Windows 11 (niekompatybilny CPU)?

Jak zainstalować Windows 11, gdy procesor jest niekompatybilny ? Jednocześnie czy można zaktualizować 10 do 11 nie tracąc danych ?

Niby „raz - klika razy” zatwierdzasz ostrzeżenie/a o braku wsparcia i MS ma cię gdzieś że uaktualnienie się powiodło (potem np. modderów ISO (opcjonalnie daras28-82 z tego forum) pytaj jak wymusić pobieranie poprawek KB jak MS będzie je skrzętnie ukrywać przed WU i rozbuduje mechanizm o sprawdzanie czy KB się należy w przypadku wymuszonej instalacji offline).

Czyli nie trzeba modyfikować ISO kosztem BSOD-ów lub braku latek - raczej korekcja obrazu obu nie eliminuje/obchodzi.

Dane się zachowają jak z listy da się wybrać „uaktualnij z zachowaniem danych”.

ISO uznane za podkładkę do RTM można zamontować mechanizmem jaki znamy od Windows 8 (nie trzeba instalować np. 7-zip czy Alcohol 120% lub DAEMON Tools). Odpalasz z wirtualnego DVD plik setup.exe na włączonym Windows 10 i „heja”/lecisz z tym koksem.

Dla świętego spokoju lepiej nie brać ISO z kanału zapoznawczego by nie wepchnąć się w program testów Insider bez posiadania konta Microsoft.

Jak dla mnie to MS powinien ukrywać ISO RTM aż do października 2022 (czyli tylko osoby opłacające subskrybcje „Windows Developer” nie musiały zakupywać nośnika w sklepie tj. np. pendrive z nową licencją za 500 - 1000 zł).

Tworzysz płytę Win 10. Podmieniasz na niej plik boot.win z win 11. Większosci tak poszło.

I tak pojawiłoby się 1*10^9 kopii w kilka godzin po premierze.
A tak każdy zainteresowany ściągnie sobie z pewnego źródła.

Nie instaluj Win11 na niekompatybilnym CPU :stuck_out_tongue:
Why Windows 11 has such strict hardware requirements, according to Microsoft | Ars Technica

Pewnie będzie można dlatego, po pierwsze, poczekaj do jego (instalatora) opublikowania przez Microsoft. Jak na razie publikowana jest ciągle wersja 21H1.