Jak zainstalować Windows 8.1 enterprise z Biosu

Z racji tego że już niedługo odbieram swój komputer bez systemu postanowiłem zainstalować system operacyjny Windows 8.1 enterprise z pendrive dlatego mam do was kilka pytań 

1- jak zainstalować ten system z pozycji Biosu ? 

moja płyta - Gigabyte Z170X-Gaming 3 
2 - jak stworzyć bootowalny pendrive z tym systemem? 
3 - jak stworzyć nośnik instalacyjny z tym systemem 
4 - jak ustawić Bootowanie systemu z pendrive w Biosie ? 
5- jak ustawić profil XMP w Biosie? 

6- czy instalacja windows 8.1 enterprise nie różni się niczym od normalnej instalacji Windows 8.1 ? 

lista moich podzespołów 
Arctic MX-4 4g, pasta termoprzewodząca.
Seasonic G-Series G-550 (SSR-550RM F3) 80Plus Gold
WD Blue WD10EZEX 1TB sATA III 64MB.
Crucial Ballistix Elite 8GB DDR4-2666 CL16 BLE8G4D
Gigabyte GF GTX960 4GB 128Bit PCI-E GV-N960WF2OC-4
Intel Core i5-6500 3,2 GHz 6MB cache s. 1151 Box.
SilentiumPC Gladius M35 (GD-M35) Pure Black USB 3.
Gigabyte GA-Z170x Gaming 3 
LG DVD Recorder GH24NSD1 Sata Black Oem.

Cryorig H5 Ultimate (CR-H5B) - chłodzenie procesor

proszę o naprawdę szczegółowe wytłumaczenie jak zainstalować taki system ( najlepiej w formie filmu)

Profil XMP włączysz w bios w zakładce dotyczącej OC. W moim msi jest nawet dedykowany przycisk bezpośrednio na głównym ekranie bios. Na pewno nie będziesz miał większych problemów ze znalezieniem tej opcji.

Bootowalnego pendrive do instalacji Windows stworzysz np poprzez Rufus czy Windows 7 usb/dvd download tool. Ustawiasz go jako pierwszy na liście bootowania lub wykorzystujesz jednorazowe boot Menu. Instalacja jest banalnie prosta, niewiele różni się trudnością od instalacji choćby gry. Procedura wygląda praktycznie identycznie od czasów win Vista.

P.S. Szkoda że nie dopłaciłeś do 6600K, kupiłeś drogą płytę z możliwością podkręcania, mocniejsze chłodzenie, a procesor nie umożliwia ewentualnego podkręcania.

 

… zaoszczędził, bo go licencje Enterprise “przygniotła”…