Jak zainstalować windows 95 na Virtual PC na laptopie

ok dzieki za pomoc

Dodane 10.10.2010 (N) 13:39

ok dzięki za pomoc i czy da sie ustawić żeby był internet na vpc?

Tak, w ustawieniach wirtualnej maszyny masz opcje, ale tu to musisz kombinować, bo Ci nie powiem co trzeba ustawić, żeby zadziałało. Chociaż jest to dziwne, bo mnie od razu działa internet. Sprawdź, może nie ma sterownika do karty sieciowej w wirtualnym systemie.

i możecie podać link do internet explorer do win 95?

Płytka instalacyjna Win 95 zawiera IE do tego systemu chyba IE 3.01 ( nie pamiętam )

Pod win 95 wybierasz panel sterowania i dodaj lub usuń elementy Windows 95 …i dajesz zainstaluj IE

Chyba IE2 która zda, ale po instalacji OSRów pewnie i 3 a może i 4. Poszukaj jakieś strony Fanów Win9x, możliwe że nawet nowsze IE chodzą (nawet jakieś “mody” czy coś do USB były).

Mam a jak się połączyć z internetem?

Moim zdaniem, nie masz po co kombinować z internetem na tym systemie, bo on ma tak starą przeglądarkę, że obecne strony nie będą Ci się poprawnie wyświetlać…

no ale czy się jakoś da się połączyć?

masz w ustawieniach maszyny wirtualnej pewnie opcję dotyczącą internetu

tam można ustawić wirtualną kartę sieciową

ale nie wiem czy będzie ci net działał na windows 95

Windows 98, a tym bardziej Windows 95 nie posiada oficjalnego wsparcia w przypadku VirtaulBox, co wiąże się z brakiem wsparcia przez Guest Additions, co nie pozwoli na zmianę rozdzielczość z 640x400 i głębi kolorów powyżej 16bitów i wielu innych rzeczy.

Pozdrawiam!

Pytasz

Na wcześniejszych wersjach Virtual Box jak i na innych wirtualnych maszynach uruchamiałem jeden z ostatnich wersji Windows 95 ( oficjalnie było 8 wersji tego OS-a) internet chodził bez problemu poszukaj sobie wcześniejsze wersje Oper chyba 2.0 O Firefokasach nikt wtedy nie słyszał. Jako że jestem kolekcjonerem Os-ów ( mam kilkadziesiąt oryginalnych nośników) sprawdziłem na ostatnich wydaniach Windows 95 wersja IE jest z serii

no jak chce sie połączyć to pisze że trzeba podac numer telefonu i numer kierunkowy

wpisz tam obojętnie co :slight_smile:

ale nie wiem czy w windows 95 się połączysz przecież kiedyś się inaczej łączyło

przez modem w komputerze

Tak się zastanawiam czy Windows 95 w ogóle potrafi łączyć się przez coś innego niż modem ale powinien, bo jak ja chodziłem do technikum, to na lekcjach informatyki z prawdziwego zdarzenia (nie, nie marnowaliśmy czasu na rysowanie w Paint, a raczej na tworzenie stron www na ocenę i tworzenie na ocenę projektów w AutoCAD), mieliśmy ponad 20 komputerów z Windows 95 i tylko jeden z Windows 98, bo akurat Windows 98 wszedł na rynek, a sam nauczyciel informatyki, który był z wykształcenia informatykiem i na tamte czasy, był informatykiem z prawdziwego zdarzenia, marnował swoją profesję w szkole. Pokazywał nam serwer, dzięki któremu mieliśmy internet :slight_smile:

Pozdrawiam!.

nic nie pomogło to samo pisze

Dodane 20.10.2010 (Śr) 20:23

dobra mam już wszystko wiec można topic zamknąć