Jak zainstalować windows 95 na Virtual PC na laptopie

Witam. Chciałem zainstalować win 95 na Microsoft Virtual PC 2007 Portable. Próbowałem zainstalować ale mi wyskakuje (link) http://www.fotoload.pl/index.php?id=e4b … 12a1aa1499

Z tego wynika że trzeba utworzyć partycje rozruchowa MS-DOS ale musze to zrobic w Virtual PC.

Z góry dzięki za pomoc :smiley:

Virtual PC wersja portable jeszcze takiej nie widziałem :smiley:

czemu nie zainstalowałeś normalnie przez tą wersję portable

może ci ten Windows w ogole nie działać

albo coś

Link nie działa

aby zainstalować windows 95 potrzebujesz dyskietkę startowa + cd

Pierwszy raz słyszę o wersji Portable.

  1. Zły link podałeś do fotki

  2. Sprawdź VirtualBox lub VMware.

ja też polecam virtualboxa

wg mnie jest lepszy

szybciej dziala itp.

no mam Virtual PC 2007 a pisze mi tak "Utworzenie tymczasowego katalogu nie jest mozliwe.

Jeśli na dysku twardym jest zainstalowany system HPFS lub NTFS, to w celu zainstalowania zainstalowania systemu Windows musisz utworzyć partycje rozruchową MS-DOS"

mam dyskietke startowa i cd ale o co chodzi z tą partycją?

weź pobierz normalną instalkę Virtual pc i zobacz czy tak samo będzie

a czym się to rożni?

MS Oficjalnie chyba wersji Portable nie wrzucił, tak więc lepiej zawsze jest odpalić instalator prosto od producenta. Kto wie - może jakiś bibliotek lub ścieżek do nich mu brakuje.

a virtual box 1.5.2 wystarczy?

może być :smiley:

ale możesz pobrać najnowszy czasem poprawiają co nieco

szybkośc itp.

sprawdzałem i też ten sam błąd

Wydaje mi się, że próbujesz zainstalować na absolutnie czystym dysku twardym. Tymczasem chyba Windows 95 miał z tym jakieś kłopoty - na dysku musiała być wcześniej stworzona i sformatowana partycja dla systemu. Nie pamiętam, bo ostatni raz instalowałem Windows 95 dawno temu. Lub, jeżeli masz partycję NTFS, to komunikat wyraźnie mówi, że na takiej się nie zainstaluje.

Jeśli jest tak jak myślę, to musisz najpierw odpalić dyskietkę startową, programem fdisk stworzyć partycję podstawową, aktywną, a potem ją sformatować poleceniem format c:. Potem dopiero uruchamiasz instalator z płyty.

Najnowszy Virtual Box jest w wersji 3.2 …

ale jak mam zrobić tą partycje?

Dodane 08.10.2010 (Pt) 17:37

ale jak mam zrobić tą partycje?

Na Win 95 lepiej standardowo dać FAT16, bo dopiero (chyba) OSR-e obsługiwały FAT32.

Tworzysz pusty dysk, partycje fdiskiem, poszukaj jakiś obraz dyskietki MSDOS w necie i zamontuj ją jako dyskietka we VB.

Dokładnie, dopiero osr2 obsługiwał fat32. Tutaj masz pokazaną instalację:

Ok thx udało mi się zainstalować ale czy da się przenieść pliki z Visty do win 95?

Tak, musisz zainstalować na virtualnej maszynie virtual pc additions i ustawić współdzielenie folderu i wtedy pliki, które chcesz przenieść kopiujesz do fodleru, który wskażesz jako współdzielony.

Piotr92 , a to widzę ze analogicznie podobnie jest na VirualBox i VMware - z tym że VB jest najszybsze z tych 3.

No nie wiem, ja korzystam z vmware i nie powiem, że mułowato działa.