Jak zainstalować Windows Media Player 10 pod Windows 7


(Cezkro16) #1

Mam problem z instalacja Windows Media Player-a 10 pod Windows 7.

Udało mi się odinstalować Media Playera 12, wyłaczyć Asystenta Zgodności i usunąc go z rejestru. Po tej zmianie mam mozliwośc zainstalowania dowolnej wersji tego programu z wyjatkiem 10 wersji. Wiem że ona jest wyłacznie przeznaczona dla windows xp oraz server 2003, ale widziałem że znajomy mojej kumpeli pod windowsem 7 ma WMP 10. Podkreślam że mogłem zainstalować inne wersje(8,9,11), ale akurat zalezy mi na tej.pomocy! !!


(Pablo79) #2

Nie wiem, być może się mylę, ale myślę, że nie ma możliwości zainstalowania Windows Media Player 10 w systemie Windows 7.


(Piotrkijak) #3

Da się. W programy i funkcje jest aplet do usuwania składników Windowsa, ewentualnie na upartego wywali się go rt7lite'm, ale trzeba wtedy reinstal robić, ponieważ jest to soft do modyfikacji instalatora...


(CrisPL) #4

No, ale po co chcesz zmieniać coś lepszego, nowszego na starsze?


(Cezkro16) #5

Dla próby wersje 9 i 11 udalo mi sie zainstalowac ale 10 juz nie moge. Jak uruchami mi sie instalator to po wybraniu dalej pokazujemi sie lista plików audio wideo z jakimi się chce zintegrowac po czym wyskakuje mi bład ze: "Nie udało ci sie zainstalować pakietu windows media spróbuj ponownie" a sytuacja powtarza sie bez przerwy...


(Spam) #6

Hej.

  1. wyłączamy funkcje multimedialne w funkcjach systemu windows

  2. reboot

  3. rozpakowywujemy instalkę mp10 i instalujemy wszystkie pliki *inf, oprócz WMP10.inf ten plik instalujemy jako ostatni

  4. reboot

  5. gpedit.msc, zmieniamy wpis w konfiguracja użytkownika/szablony administracyjne/składniki systemu windows/zgodność aplikacji -> Wyłącz asystenta zgodności programów na włączone.

  6. regedit, wywalamy klucz HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ MediaPlayer \ Setup

  7. reboot -> tryb awaryjny

  8. instalujemy wmp10

  9. reboot

i profit :slight_smile: