Jak zainstalować Windows Media Player 10 pod Windows 7

Mam problem z instalacja Windows Media Player-a 10 pod Windows 7.

Udało mi się odinstalować Media Playera 12, wyłaczyć Asystenta Zgodności i usunąc go z rejestru. Po tej zmianie mam mozliwośc zainstalowania dowolnej wersji tego programu z wyjatkiem 10 wersji. Wiem że ona jest wyłacznie przeznaczona dla windows xp oraz server 2003, ale widziałem że znajomy mojej kumpeli pod windowsem 7 ma WMP 10. Podkreślam że mogłem zainstalować inne wersje(8,9,11), ale akurat zalezy mi na tej.pomocy! !!

Nie wiem, być może się mylę, ale myślę, że nie ma możliwości zainstalowania Windows Media Player 10 w systemie Windows 7.

Da się. W programy i funkcje jest aplet do usuwania składników Windowsa, ewentualnie na upartego wywali się go rt7lite’m, ale trzeba wtedy reinstal robić, ponieważ jest to soft do modyfikacji instalatora…

No, ale po co chcesz zmieniać coś lepszego, nowszego na starsze?

Dla próby wersje 9 i 11 udalo mi sie zainstalowac ale 10 juz nie moge. Jak uruchami mi sie instalator to po wybraniu dalej pokazujemi sie lista plików audio wideo z jakimi się chce zintegrowac po czym wyskakuje mi bład ze: “Nie udało ci sie zainstalować pakietu windows media spróbuj ponownie” a sytuacja powtarza sie bez przerwy…

Hej.

  1. wyłączamy funkcje multimedialne w funkcjach systemu windows

  2. reboot

  3. rozpakowywujemy instalkę mp10 i instalujemy wszystkie pliki *inf, oprócz WMP10.inf ten plik instalujemy jako ostatni

  4. reboot

  5. gpedit.msc, zmieniamy wpis w konfiguracja użytkownika/szablony administracyjne/składniki systemu windows/zgodność aplikacji -> Wyłącz asystenta zgodności programów na włączone.

  6. regedit, wywalamy klucz HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ MediaPlayer \ Setup

  7. reboot -> tryb awaryjny

  8. instalujemy wmp10

  9. reboot

i profit :slight_smile: