Jak zainstalować Windows Seven na laptopie HP

Witam!

Mam laptop HP z Windowsem Vistą i (wspaniałą) funkcją recovery. Dzięki niej mogę przywrócić system do stanu fabrycznego w 10 - 20 minut. Chciałbym jednak zainstalować Sevena - tak, żeby nie tracić funkcji recovery Visty i, żeby w przypadku, gdy okaże się, że nie spodoba mi się ten system, mógłbym przywrócić Vistę właśnie z partycji recovery.

Jak to zrobić? Czy możliwe jest w ogóle takie zainstalowanie?

Ja mam asusa i to samo co Ty i dwa systemy,jeżeli nie ruszysz partycji Recovery to możesz spokojnie zainstalować i potem wrócić do Visty ale nie lepiej postawić system na innej partycji bez wywalania Visty,jak byś potrzebował jakiś sterów to możesz to zrobić przez Vistę.

Możesz opisać nieco dokładniej jak to zrobić?

Zanim zaczniesz coś kombinować radzę utworzyć płytki recovery.

Jak to zrobić znajdziesz w instrukcji obsługi.

Jeżeli masz wolną partycję dysku np.D to podczas instalacji tą właśnie partycję wskazujesz pod instalację “7”,robisz jej format i lecisz z instalacją,potem przy starcie systemu będziesz maił wybór systemu.Tak mam to zrobione,i pewnie większość użytkowników “7”.Jak będziesz chciał wywalić “7” to sformatujesz partycję poprzez Vistę.Tylko nie pomyl partycji podczas instalacji bo stracisz Vistę.

Tylko jak przypadkiem kolega sobie rozwali MBR to nici z recovery, a za to czasami trzeba sporo zapłacić u producenta.